ABB perka "GE Industrial Solutions"

2017-09-25 - ABB šiandien paskelbė apie "GE Industrial Solutions" įsigijimą.

GE Industrial Solutions veikia daugiau nei 100 šalių, o didžiausioje ABB rinkoje - Šiaurės Amerikoje - turi gilias ir stiprias šaknis. GE Industrial Solutions būstinė yra Atlantoje, Džordžijoje. Kompanijoje dirba apie 13 500 žmonių visame pasaulyje. 2016 m. GE Industrial Solutions pajamos siekė apie 2,7 mlrd. JAV dolerių, EBITDA marža - apie 8 procentus, o EBITA marža - apie 6 procentus.

ABB GE Industrial Solutions perka už 2,6 mlrd. JAV dolerių. Be to, ABB ir GE susitarė dėl ilgalaikio strateginio GE Industrial Solutions ir ABB produktų tiekimo.

"Įsigydami GE Industrial Solutions stipriname savo Nr. 2 poziciją elektrifikacijos produktų pasaulinėje rinkoje ir įeiname į Šiaurės Amerikos rinką", - sakė ABB vadovas Ulrich Spiesshofer. "Šis pirkinys ir ilgalaikiai strateginiai tiekimo santykiai sukuria didelę vertę mūsų akcininkams."

"Šis sandoris apjungia dvi tarptautines įmones, apimančias plačią elektros paskirstymo ir apsaugos rinkos dalį", - sakė GE vadovas John Flannery. "ABB vertina mūsų žmones, kompetenciją ir mūsų patirtį tam tikruose rinkos segmentuose. O nauji strateginiai tiekimo santykiai leis abiems bendrovėms dirbti kartu."

GE Industrial Solutions bus integruota į ABB elektrifikavimo produktų (EP) padalinį. Mūsų naujas unikalus portfelis ir sprendimai suteiks mūsų klientams Šiaurės Amerikoje ir visame pasaulyje naujas galimybes. Šiuo sandoriu įsigyjama ir ilgalaikė teisė naudoti GE prekinį ženklą. Prie ABB prisijungs GE Industrial Solutions vadovų komanda. Šis sandoris turės poveikį EP veiklos EBITA maržai, bet ABB įsipareigoja iki 2020 m. sugrąžinti EP 15-19 proc. maržą.

ABB EP padalinio vadovas Tarak Mehta sakė: "Šis įsigijimas stiprina mūsų kaip pagrindinio elektrifikavimo partnerio poziciją visame pasaulyje ir Šiaurės Amerikoje. Mes tikimės naujų bendradarbiavimo galimybių su GE Industrial Solutions ir ABB klientais bei partneriais šioje rinkoje."

ABB EP padalinys per tarptautinį partnerių ir klientų tinklą kasdien pateikia daugiau nei 1,5 milijono produktų. EP siūlo išsamų žemos ir vidutinės įtampos produktų ir sprendimų portfelį, skirtą išmanesniam, patikimesniam elektros energijos tiekimui nuo pastotės iki elektros lizdo.

Dėl šio sandorio ABB nusprendė atidėti anksčiau skelbtą akcijų supirkimo programą.

Tikimąsi, kad sandoris bus užbaigtas 2018 m. pirmąjį pusmetį, priklausomai nuo reguliavimo institucijų leidimo gavimo. ABB finansų patarėjais buvo „Credit Suisse" ir "Dyal Co", o teisės klausimais - “Davis Polk & Wardwell”.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) yra elektrifikacijos produktų, robotų ir pavarų, pramonės automatizavimo ir elektros tinklų novatoriškų technologijų lyderė, aptarnaujanti energetikos, pramonės, transporto ir infrastruktūros objektų užsakovus visame pasaulyje. Daugiau nei 100 šalių ABB dirba apie 132.000 darbuotojų, iš kurių apie 1.500 dirba Baltijos šalyse.

IeškotiKONTAKTAI