ABB a IBM vytvorili partnerstvo v oblasti priemyselnej inteligencie

25. apríla 2017 - Spoločnosti ABB a IBM dnes oznámili strategickú spoluprácu. Oba koncerny sa budú pomocou svojho portfólia snažiť otvoriť nové možnosti pre svojich zákazníkov v oblasti elektrárenských podnikov, priemyselných odvetví, dopravy a infraštruktúry.
Digitálna ponuka ABB Ability pre priemysel a ponuka internetu vecí IBM Watson spoločne prinesú pohľad do výrobných procesov a inteligentných sietí v reálnom čase.

“Táto silná kombinácia našich portfólií skutočne prináša priemyselné technológie na novú úroveň, pretože sa posúvame od jednoduchého zozbieravania dát k systémom, ktoré dáta analyzujú a na ich základe optimalizujú prevádzku a prinášajú riešenia pre vyššiu prevádzkyschopnosť a rýchlosť výroby,” uviedol výkonný riaditeľ ABB Ulrich Spiesshofer. “Spoločnosť ABB doteraz za štyri desaťročia vytvárania digitálnych riešení pre svojich zákazníkov nainštalovala 70 miliónov navzájom prepojených zariadení, 70 000 digitálnych riadiacich systémov a 6 000 podnikových softvérových riešení, čím sa zaradila medzi spoľahlivých odborníkov v priemysle. IBM je líder vo svete umelej inteligencie a kognitívnych technológií. Firmy ABB a IBM spoločne vytvoria riešenia pre zákazníkov, ktoré budú odpoveďou na štvrtú priemyselnú revolúciu.”

Nový balík inovatívnych riešení

Nový balík inovatívnych riešení vyvinutý spoločnosťami ABB a IBM pomôže firmám na trhu odpovedať na najväčšie priemyselné otázniky úplne novým spôsobom. Riešenia pre zlepšenie kontroly kvality, zníženie prestojov vo výrobe a zvýšenie jej rýchlosti sa dostanú na novú úroveň, ktorá zredukuje množstvo prebytočných úloh a nedostatočných procesov.

“Táto dôležitá spolupráca s ABB pomôže dostať sa platforme Watson ešte hlbšie do priemyselných aplikácií – od výroby až po transport,” uviedol výkonný riaditeľ IBM Ginni Rometty. “Dáta, ktoré sa k nám z výrobkov, zariadení či systémov priemyselných závodov dostanú, prinesú nové možnosti pre ďalšie inovácie v ich účinnosti aj bezpečnosti. Tešíme sa na spoluprácu s ABB v tejto novej ére priemyslu.”

"Kognitívny pohľad" do výroby v reálnom čase

Riešenia ABB a IBM napríklad pomôžu nájsť možné defekty v reálnom čase zachytené cez systémy ABB a v zápätí analyzované s využitím internetu vecí IBM Watson IoT for Manufacturing. Doteraz sa tieto inšpekcie vykonávali prevažne manuálne, čo bol často pomalý a nedokonalý proces. Kognitívne technológie platformy IBM Watson a automatizačné technológie ABB umožnia okamžité upozornenie zákazníka v prípade chybovosti výrobku na páse, ktorá by nebola viditeľná ľudskému oku. Pracovníci kontroly kvality môžu rýchlo zasiahnuť a jednoduchšie identifikovať kazy, ktoré by inak mohli ovplyvniť všetky produkty na výrobnej linke. Tým sa zlepší konkurencieschopnosť zákazníka a znížia sa jeho vysoké náklady na odstránenie závad.

"Kognitívny pohľad" do inteligentných sietí v reálnom čase

Ďalším príkladom spolupráce ABB a IBM je predikcia dodávok elektriny z pohľadu historických záznamov a predpovedí počasia za účelom optimalizácie prevádzky a údržby inteligentných sietí. Tie v sebe musia vybalansovať dodávky energie z konvenčných aj obnoviteľných zdrojov energie. Predpoveď teploty, slnečného svitu či rýchlosti vetra sa využije na predpovedanie spotreby energie.ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou v oblasti produktov pre elektrifikáciu, robotiky a pohonov, priemyselnej automatizácie a elektrických sietí, ktoré pomáhajú zákazníkom na poli energetiky, priemyslu a dopravy a infraštruktúre na celom svete. S viac ako 125-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie na pozadí energetickej a 4. priemyselnej revolúcii. Skupina ABB zamestnáva 132 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

HľadajKONTAKT