ABB uznana światowym liderem w Rozproszonych Systemach Sterowania

2018-01-22 - Ok. 20-procentowy udział w rynku w różnych branżach zapewnia ABB pierwsze miejsce w rankingu „Globalny Rynek Rozproszonych Systemów Sterowania 2016–2021” w zakresie cyfrowej automatyki i sterowania.

Raport „Globalny Rynek Rozproszonych Systemów Sterowania 2016–2021” opublikowany przez ARC Advisory Group, potwierdza, że ABB pozostaje numerem jeden na światowym rynku rozproszonych systemów sterowania (DCS). Według analityków ARC, ABB skutecznie utrzymuje wiodącą pozycję na rynku od 1999 r. Przeprowadzona przez nich analiza uwzględnia wiele czynników, w tym wielkość i segmentację rynku, prognozy rynkowe, strukturę branży, udziały dostawców w rynku oraz profile dostawców.

W raporcie ARC firma ABB została także doceniona za wprowadzenie ABB AbilityTM — międzybranżowej oferty cyfrowej. ABB Ability™ wspiera klientów z sektora publicznego, przemysłu, transportu i infrastruktury w opracowywaniu nowych i ulepszaniu istniejących procesów poprzez zapewnienie najwyższych standardów w zakresie monitoringu, a w ślad za tym poprzez optymalizację procesów realizowanych w czasie rzeczywistym. Uzyskane dane mogą zostać następnie wprowadzone do systemów sterowania, aby poprawić kluczowe wskaźniki, takie jak czas nieprzerwanej pracy zakładu wynikający z poprawy dyspozycyjności, prędkość i wydajność.

„Dzięki naszej bazie zainstalowanych systemów, liczącej 70 milionów połączonych ze sobą urządzeń, 70 tysięcy systemów sterowania oraz inwestycjom w badania i rozwój sięgającym 1,5 mld USD, ABB jest liderem w zakresie transformacji cyfrowej przemysłu” — powiedział Peter Terwiesch, Prezydent Dywizji Automatyki Przemysłowej w Grupie ABB.

Przed zdobyciem prestiżowego uznania ze strony ARC firma ABB otrzymała nagrodę dla Firmy Roku 2017 przyznawanej przez konsultantów biznesowych Frost & Sullivan. ABB została wyróżniona za wyznaczanie nowych standardów w zakresie cyfryzacji za pomocą swojego portfolio DCS. Dogłębna wiedza branżowa i nieporównywalne doświadczenie w dziedzinie technologii cyfrowej umożliwiają ABB budowanie partnerstwa z klientami, tak aby jak najlepiej spełniać ich potrzeby, w sektorze energetyki, wodno-kanalizacyjnym i przetwórstwa.

Wiodąca pozycja ABB w dziedzinie systemów DCS wynika z realizacji licznych przełomowych projektów na całym świecie. System ABB Ability 800xA odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu sukcesu największego, zbudowanego w ramach jednego etapu, kompleksu chemicznego na świecie (Sadara). Monitorowanie i automatyzacja całego procesu produkcji są w pełni zintegrowane w ramach systemu 800xA składającego się z 18 podsystemów oraz 260 stanowisk operatorskich. Możliwości integracji pomogły także kopalni Garpenberg przekształcić się w jedną z najbardziej efektywnych kosztowo i najnowocześniejszych kopalni na świecie. Maszyny wyciągowe, napędy zespołów młynowych, systemy wentylacji, odwadniania, rozdzielnice, przenośniki, kruszarki, systemy składowania rudy, konserwacji, system zarządzania dokumentacją oraz komunikacji zostały bezproblemowo zintegrowane w jednolitym środowisku systemu automatyki. Niedawno firma Emami Cement wybrała System 800xA, by przeprowadzić automatyzację swojego nowego zakładu produkcyjnego, co przyczyni się do rozwoju infrastruktury w Indiach.

System ABB Ability Symphony® Plus, jest także podstawowym rozwiązaniem wykorzystywanym do integracji nowej technologii kontroli emisji w elektrowni w amerykańskim stanie Wisconsin; do ochrony Wenecji we Włoszech, miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, przed przypływami poprzez kontrolę miejskiego systemu barier przeciwpowodziowych MOSE; do zapewnienia rozwiązania w zakresie automatyzacji i zasilania dla Adani, największej na świecie elektrowni słonecznej, znajdującej się w jednej lokalizacji, w Kamuthi w Indiach; oraz do umożliwienia wietnamskiemu przedsiębiorstwu komunalnemu Saigon Water Corporation (SAWACO) kontroli i obsługi infrastruktury w czasie rzeczywistym, co istotnie ogranicza straty związane z przesyłem wody.

ABB to wiodący dostawca zintegrowanych rozwiązań dla energetyki i automatyki o niezrównanym doświadczeniu w zakresie współpracy z przemysłem na całym świecie, zapewniający mu lepsze działanie i zrównoważony rozwój. ABB oferuje zintegrowane, bezpieczne systemy, usługi i rozwiązania cyfrowe do automatyzacji i optymalizacji wydajności w branżach przetwórstwa i energetyki.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) jest technologicznym liderem w produktach elektryfikacji, robotyce i systemach napędowych, automatyce przemysłowej i sieciach energetycznych, obsługującym klientów z sektora użyteczności publicznej, przemysłu oraz transportu i infrastruktury na całym świecie. Kontynuując ponad 125-letnią historię innowacji, obecnie ABB tworzy przyszłość cyfryzacji przemysłu odgrywając kluczową rolę w rewolucji energetycznej i czwartej rewolucji przemysłowej. Jako tytularny i technologiczny partner Formuły E, w której startują wyłącznie sportowe samochody elektryczne, ABB przesuwa granice elektromobilności, wpływając na zrównoważoną przyszłość. Grupa ABB zatrudnia około 136 000 pracowników w ponad 100 krajach świata.

Szukaj