Kde všade nájdete technológie ABB pri cestovaní po svete?

17. augusta 2017 - Vedeli ste, že od Arktídy až po Austráliu môžete nájsť výrobky a riešenia ABB v dovolenkových destináciách po celom svete?
Kufre zbalené, letenky v rukách, dovolenka volá. Kdekoľvek mierite, môžete tam nájsť riešenia od ABB. Zoznam je naozaj dlhý, tu sa preto zameriame len na miesta spojené s vodou.

Mestá
Benátky, Taliansko

Benátky boli zaradená pod ochranu UNESCO vďaka svojej sieti zhruba 150 vodných kanálov. 400 mostov križujúcich tieto kanály je však často svedkom záplav, preto ABB vlani nainštalovala integrovaný elektrický a automatizačný systém, ktorý zabraňuje vysokému prílivu a zvýšeniu vodnej hladiny pri búrkach. Historické centrum Benátok si teda vydýchlo a pokiaľ by ste chceli zo svojej plavby gondolou zavesiť fotku na Instagram, žiadny problém: mestská WiFi sieť zabezpečená ABB poskytuje bezplatný internetový prístup obyvateľom Benátok a za malý poplatok aj viac ako 70 000 turistom, ktorí denne toto mesto navštívia.Singapúr

Singapúr obkolesuje voda. Mestský štát chcel túto situáciu využiť: ABB mu nainštalovala technológie, vďaka ktorým si vie Singapúr vyprodukovať čistú energiu. ABB zabezpečila dôležité komponenty pre najväčšiu plávajúcu fotovoltaickú elektráreň na svete, ktorá sa nachádza na západnej strane štátu a využíva mnoho slnečného svitu v tejto zemepisnej šírke.
Hočiminovo Mesto, Vietnam

V ďalšej ázijskej destinácii inštalovala ABB monitorovacie a riadiace riešenia pre vodárenský systém Hočiminovho Mesta, čím sa zvýšil objem čistej vody pre mesto.


Na mori
Výletné plavby

Možno dávate prednosť otvorenému moru. Riešenia od ABB zásobujú elektrinou a navigujú výletné lode, ktoré patria medzi tie najväčšie na svete. Technológie ABB zvyšujú efektívne využívanie elektrickej energie a minimalizujú dopad na životné prostredie kdekoľvek medzi Karibikom a ľadovou Arktídou.Pohľad na fjordy, Nórsko

Inou skúsenosťou je plavba nórskymi fjordami, kde ABB napája inovatívny hybridný trajekt Vision of the Fjords, ktorý nehlučne za pomoci batérií premáva pozdĺž Nærøyfjord, ďalšieho miesta zapísaného v UNESCO. Cestujúci majú možnosť si túto krásnu scenériu vychutnať v takmer úplnom tichu pri rýchlosti lode približne 15 km/h.
Oáza v púšti, UAE

Veľké objemy vody nájdete dokonca aj v takom púštnom meste, ako je napríklad Dubaj. ABB tu nenapája len úžasné fontány pred Burj Chalífou, najvyšším mrakodrapom na svete, ale zabezpečuje tiež spoľahlivé a bezpečné dodávky elektrickej energie pre túto budovu. Spomínané fontány sú najväčšou sústavou "tancujúcich" fontán na svete a pri svojom predstavení osvetlí dokopy 6 600 svetiel vodu striekajúcu do výšky úctyhodných 150 metrov. ABB tiež zásobuje elektrinou ostrov Palm Jumeirah, umelo vytvorený ostrov v tvare datľovej palmy.


Čľapot a vlny v zábavnom parku, UK

V najväčšom interiérovom vodnom zábavnom parku Veľkej Británie - Sandcastle Water Park - riadia meniče ABB cirkuláciu vody a motorové čerpadlá. Motory a meniče ABB sa bežne využívajú v mnohých vodných zábavných parkoch po celej Európe a USA.Spoločnosť ABB už niekoľko desaťročí dodáva priekopnícke technológie pre energetické podniky či infraštruktúru a aj jej riešenia pomáhajú cestovateľom užiť si dovolenku na celom svete.
ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou v oblasti produktov pre elektrifikáciu, robotiky a pohonov, priemyselnej automatizácie a elektrických sietí, ktoré pomáhajú zákazníkom na poli energetiky, priemyslu a dopravy a infraštruktúry na celom svete. S viac ako 125-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie na pozadí energetickej a 4. priemyselnej revolúcii. Skupina ABB zamestnáva 132 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

HľadajKONTAKT