ABB iegādāsies uzņēmumu Power-One, kļūstot par līderi saules fotoelektrisko (PV) pārveidotāju jomā pasaulē

2013-05-02
  • ABB un Power-One valdes panākušas vienošanos par darījumu, ar kuru ABB iegādāsies Power-One, par akciju maksājot 6,35 ASV dolārus jeb pavisam kopā aptuveni 1 miljardu ASV dolāru no pašu kapitāla vērtības, tostarp Power-One neto skaidras naudas līdzekļiem 266 miljonu ASV dolāru apmērā
  • Apvienošanās rezultātā uzņēmums kļūs par līderi vispievilcīgākajā un „inteliģentākajā” PV vērtību ķēdes posmā pasaulē
  • Noslēdzot darījumu, Power-One tiks nodrošināta piekļuve ievērojamai ABB Pētniecības un attīstības (R&D), pasaules mēroga pakalpojumu un tirdzniecības resursu bāzei, savukārt ABB paplašinās augošo pārveidotāju komercdarbību un līderību elektroenerģētikas elektronikas jomā
  • Īstais laiks: saules enerģijas PV nozarei prognozē desmit procentu pieaugumu gadā, līdz ar PV radītās elektroenerģijas strauju tuvošanos tīkla paritātei daudzās valstīs, kas ilgtermiņā mainīs enerģētikas struktūru
  • Nodrošināta vadības nepārtrauktība
  • Iekļaušana ar pārbaudītu pieeju Diskrētās automatizācijas un piedziņas divīzijā
  • Darījumu plānots noslēgt 2013. gada otrajā pusē, pēc akcionāru un likumos paredzēto apstiprinājumu saņemšanas

Cīrihe (Zurich), Šveice – ABB, vadošais uzņēmums enerģētikas un automātikas tehnoloģijās (Ņujorkas Fondu biržas (NYSE) nosaukums: ABB) un vadošais atjaunojamās enerģijas un energoefektīvās elektroenerģijas konversijas un elektroenerģijas vadības risinājumu sniedzējs Power-One Inc. (NASDAQ Fondu biržas nosaukums: PWER) šodien paziņoja, ka abu uzņēmumu valdes ir vienojušās par darījumu, ar kuru ABB iegādāsies Power-One, maksājot par akciju 6,35 ASV dolārus skaidrā naudā jeb pavisam kopā 1028 miljonus ASV dolāru no pašu kapitāla vērtības.

Darījuma rezultātā ABB kļūs par pasaulē vadošo saules enerģijas pārveidotāju un saules enerģijas PV sistēmas „inteliģences” piegādātāju tirgū, kas pēc Starptautiskās Enerģētikas aģentūras prognozēm līdz 2021. gadam augs par vairāk nekā desmit procentiem gadā. Šo straujo izaugsmi sekmē enerģijas pieprasījuma kāpums, jo īpaši jaunās tirgus ekonomikas valstīs, elektroenerģijas cenu kāpums un izmaksu samazināšanās.

„ Ar laiku saules enerģijas PV kļūs par galveno dzinējspēku enerģētikas pārveidošanai, jo šī sistēma ļauj strauji sasniegt tīkla paritāti,” pavēstīja ABB izpilddirektors Džo Hogans (Joe Hogan). „Power-One ir ļoti labi pārvaldīts uzņēmums un tiek augstu vērtēts kā tehnoloģiju inovāciju ieviesējs, kas koncentrējas uz vispievilcīgāko un inteliģentāko saules enerģijas PV produkciju. Power-One un ABB apvienošanās pilnībā atbilst mūsu 2015. gada stratēģijai, un tā radīs pasaules mēroga tirgus spēlētāju, kas spēs veiksmīgi konkurēt un radīt vērtību klientiem, darbiniekiem un akcionāriem.”

Power-One nodrošina vienu no visaptverošākajiem saules enerģijas pārveidotāju piedāvājumiem tirgū. Tie izmantojami sākot ar mājokļiem un beidzot ar inženierkomunikācijām. Tāpat uzņēmumam ir daudzas ražotnes visā pasaulē, kā arī tā elektroenerģētikas risinājumu portfelis pilnībā atbilst ABB elektroenerģētikas konversijas biznesa virzienam. Power-One nodarbina gandrīz 3300 cilvēku, galvenokārt, Ķīnā, Itālijā, ASV un Slovākijā. 2012. gadā uzņēmuma peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas (EBITDA) bija 120 miljoni ASV dolāru, no pārdošanām aptuveni 1 miljarda ASV dolāru apmērā.

„Šis darījums ir ļoti vērtīgs mūsu akcionāriem un dos iespēju Power-One paātrināt tā izaugsmi,” pavēstīja Power-One izpilddirektors Ričards Dž. Tomsons (Richard J. Thompson). „Kopā mēs varam pilnvērtīgāk apmierināt augošo pieprasījumu pēc inovatīviem atjaunojamās enerģijas risinājumiem pasaulē un nostiprināt mūsu kā pasaules līdera pozīcijas. Uzskatu, ka ABB ir īstais partneris un pašlaik ir īstais brīdis, lai mūsu uzņēmumi apvienotu savus spēkus.”

ABB lielā apjoma elektroenerģētikas un automātikas portfelis, plašais darbības ģeogrāfiskais pārklājums un pakalpojumu organizācija padara to par vienu no nozīmīgākajiem spēlētājiem saules enerģijas PV tirgū. Daudzu gadu garumā ABB ir ieguldījis savus risinājumus saules enerģijas PV nozarē un ir uz pareizā ceļa, lai tā saules enerģijas pārveidotāju tirdzniecības apjomi 2013. gadā sasniegtu vairāk nekā 100 miljonus ASV dolāru. Saules enerģijas pārveidotāji ir viena no visstraujāk augošajām elektroenerģētikas elektronikas tehnoloģijām, kurai nepieciešami ievērojami pētniecības un attīstības (R&D) resursi. 2012. gadā R&D jomā ABB kopumā ieguldīja aptuveni 1,5 miljardus ASV dolāru.

“Šo divu veiksmīgo uzņēmumu apvienošanās izraisīs būtisku, uz vērtību orientētu izaugsmi, kas balstīsies uz līdera pozīcijām inovācijās (t. i. pārveidotāji piedāvā diferencēšanas iespējas), pasaules mēroga pieejamībā, augstā kvalitātē un tehnoloģijās,” pavēstīja ABB Diskrētās automatizācijas un piedziņas divīzijas, kurā tiks iekļauts Power-One, vadītājs Ulrihs Špīshofers (Ulrich Spiesshofer). „Šī iegāde palīdz īstenot divīzijas stratēģiju atjaunojamās enerģijas jomā un mērķi stiprināt mūsu pozīcijas elektroenerģētikas elektronikā.”

Darījumam ir saplūšanas struktūra un tā noslēgšanai nepieciešams izpildīt visus standarta noslēgšanas nosacījumus, tostarp saņemt Power-One akcionāru apstiprinājumu ārkārtas akcionāru sapulcē, kā arī likumos paredzētos standarta saskaņojumus. Apvienošanās līgums paredz noteiktus atrunātus darījuma aizsardzības mehānismus. Ar Silver Lake Sumeru saistītie investīciju fondi noslēguši vienošanos par balsošanu darījuma labā. Darījumu plānots noslēgt 2013. gada otrajā pusē. ABB finansēs darījumu no saviem līdzekļiem.

ABB finanšu konsultants darījumā bija Credit Suisse, bet juridiskais konsultants – Cleary Gottlieb Steen & Hamilton LLP. Power-One finanšu konsultants darījumā bija Goldman Sachs & Co., bet juridiskais konsultants – Gibson, Dunn & Crutcher LLP.

ABB (www.abb.com) ir līderis elektroenerģētikas un automātikas tehnoloģijās, kas palīdz tās klientiem – enerģētikas un rūpniecības uzņēmumiem – uzlabot darbības rādītājus, vienlaicīgi samazinot ietekmi uz apkārtējo vidi. ABB visā pasaulē nodarbina aptuveni 145 000 strādājošo 100 pasaules valstīs.

Uzņēmums Power-One Inc. (www.power-one.com) ir vadošais atjaunojamās enerģijas un energoefektīvās elektroenerģijas konversijas un elektroenerģijas vadības risinājumu sniedzējs un vadošais fotoelektrisko pārveidotāju izstrādātājs un ražotājs. Uzņēmuma atjaunojamie energoprodukti sekmē nozarē visproduktīvāko elektroenerģijas konversiju no saules enerģijas paneļiem, ko var izmantot inženierkomunikācijās, komercuzņēmumos un mājokļos. Power-One jau 40 gadu ir līderis augstas efektivitātes un lielblīvuma energoapgādes produkcijas jomā, nodrošinot ļoti daudzas rūpniecības nozares, ieskaitot atjaunojamās enerģijas, serveru, glabāšanas un tīklošanas, rūpnieciskās un tīkla energosistēmas. Uzņēmuma galvenā mītne atrodas Kamarillo (Camarillo), Kalifornijā, un tas darbojas Āzijā, Eiropā un abos Amerikas kontinentos, aptverot tirdzniecības, ražošanas un R&D jomas.