ABB sai 30 miljoni dollarise tellimuse Rootsi ja Taani vahelise elektriühenduse uuendamiseks

2017-07-13 - ABB sai 30 miljoni dollarise tellimuse Rootsi ettevõttelt Svenska Kraftnät ja Taani firmalt Energinet Konti-Skan kõrgepinge-alalisvoolu (HVDC) elektriühenduse uuendamiseks ABB Ability MACH tehnoloogia põhjal.
Platvormil ABB AbilityTM põhinev juhtsüsteem hõlbustab elektrienergia vahetust

Konti-Skan rajati 52 aasta eest ning oli esimene ühendus elektrienergia edastamiseks Rootsi ja Taani vahel. Konti-Skan tõi esile jagatud elektrivõrgu eelised koos HVDC­süsteemi lisavõimalustega, tänu millele on Rootsi ja Taani saanud aastakümneid vahetada ka taastuvenergiat hüdro- ja tuuleenergia näol. ABB uusima juht­ ja kaitsesüsteemi MACH paigaldamine pikendab HVDC-ühenduse tööiga ning parandab täiustatud digilahenduste abil veelgi energia kättesaadavust, võrgu töökindlust ja energiasäästlikkust.

Täiustatud ABB Ability MACH süsteem toimib nagu HVDC-ühenduse „aju“, mis jälgib, juhib ja kaitseb jaamade keerukat tehnoloogiat, et tagada selle töökindlus ning energiasäästlikkus. ABB Ability MACH hõlmab ka täiustatud rikkekontrolli ja kaugjuhtimisfunktsioone.

„Meil on hea meel, et saame selle ajaloolise HVDC-ühenduse ajakohastamiseks kasutada uusimat ABB Ability MACH juhtimistehnoloogiat, et toetada elektrienergia vahetuse kasvu ja taastuvenergia jagamist ning tagada tarbijatele puhas ja kindel energia,” sõnas ABB elektrivõrkude divisjoni juht Claudio Facchin ning lisas: „Projekt järgib meie korrashoiuteenustele ja digitaalsetele tehnoloogiatele keskenduvaid strateegiasihte. Samuti tugevdab projekt ABB juhtrolli HVDC-ühenduste turul ning teeb meist eelistatud koostööpartneri tugevamate, nutikamate ja rohelisemate energiavõrkude loomisel.”

Konti-Skan ehitati kahes etapis: 1965. aastal Konti-Skan 1 ja 1988. aastal Konti-Skan 2. ABB tehnoloogia võimaldab neil töötada ühe tervikuna. ABB on maailma juhtiv ettevõte mastaapsete HVDC-alaste uuenduste valdkonnas.

Link siin: http://new.abb.com/news/detail/1816/abb-wins-30-million-order-to-upgrade-nordic-hvdc-link

OtsiKONTAKT