ABB robotas Nacionalinėje dailės galerijoje tapo kuriančiu eksponatu

2017-02-08 - Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG) veikiančioje meninio ir mokslinio tyrimo parodoje „Miesto gamta: pradedant Vilniumi“ tarp kuriančių eksponatų ir ABB robotas.


Vasario 3 d. Nacionalinėje dailės galerijoje atidarytoje parodoje menininkų duetas Pakui Hardware (Ugnius Gelguda ir Neringa Černiauskaitė) pasitelkė ABB pramoninį robotą, kuris padeda kurti nuolat besikeičiančią ekspoziciją iš specialiai šiai parodai sukurtų meno objektų.

ABB pramoninis robotas tapo vienu iš parodos, kurioje pristatome keturi scenarijai, kaip Vilnius atrodys po 50 metų, eksponatų.

„Robotai - tai naujos galimybės ir ateitis ne tik pramonėje, bet ir kitose srityse," - sako ABB pramonės automatizavimo skyriaus pardavimų ir verslo plėtros vadovas Baltijos šalims Linas Žukauskas.

"Neišvengiamai artėja ketvirtoji pramonės revoliucija, o ABB pramoninio roboto dalyvavimas meninėje parodoje – tai dar vienas puikus pavyzdys, kad ABB robotai gali būti pritaikomi bet kokioje gyvenimo sferoje," - pridūrė jis.

Menininkai ABB IRB 2600 robotui suteikė neįprastą užduotį – kurti nuolat kintančią ekspoziciją. ABB pramoninis robotas tapo Pakui Hardware kūrinio ašimi ir buvo "įdarbintas" atlikti jam patikėtas užduotis be žmogaus įsikišimo. Menininkai išliejo silikono paviršius ir sukūrė objektus, iš kurių robotas didžiojoje NDG salėje dėlioja savo ekspoziciją.

ABB robotikos specialistai pagelbėjo menininkams kūrybiniame procese: programavo, užtikrino robotą saugumą ir paruošė jį reikalingo darbo atlikimui.

Paroda „Miesto gamta: pradedant Vilniumi“ veiks Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr.22, Vilniuje) iki 2017 m. kovo 19 d.

IeškotiKONTAKTAI