ABB vede ve svém oboru žebříček nejobdivovanějších společnosti časopisu Fortune pro rok 2014

V každoročním žebříčku nejobdivovanějších společností je ABB ve svém odvětví na prvním místě.
Curych, Švýcarsko, 26. března 2014 – ABB, přední společnost v oblasti energetiky a automatizace, byla časopisem Fortune vyhlášena nejobdivovanější společností ve svém oboru. ABB se v oboru průmyslového strojírenství z loňského šestého místa v tomto žebříčku posunula na místo první.

Žebříček každoročně sestavovaný časopisem Fortune se zakládá na hodnocení 15 000 vrcholových manažerů a oborových analytiků, kteří hodnotí společnosti podle devíti atributů, od vytváření inovací až po schopnost přitahovat a udržovat talentované zaměstnance. Společnost ABB obsadila první místo ve svém oboru v pěti z devíti atributů (globální konkurenceschopnost, kvalita výrobků a služeb, kvalita řízení, řízení lidí a inovace) i celkově.

„Jsme rádi, že nás kolegové i časopis Fortune považují za přední globální společnost a za vyhledávaného zaměstnavatele v oboru,“ uvedl generální ředitel ABB Ulrich Spiesshofer. „Budeme nadále využívat příležitostí v našich hlavních strategických oblastech, kterými jsou ziskový růst, obchodně zaměřená spolupráce a důsledná realizace zakázek a tím vytvářet hodnotu pro naše zákazníky, zaměstnance a akcionáře.“

Mezinárodní žebříček časopisu Fortune hodnotí společnosti v 25 odvětvích.


ABB (www.abb.cz) je přední světovou společností působící v oblasti energetiky a automatizace. Umožňuje zákazníkům ze sféry průmyslu a výroby a distribuce energií zlepšit jejich výkonnost při současném snížení dopadu jejich činností na životní prostředí. ABB má kolem 150 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích světa. V České republice působí na osmi lokalitách a zaměstnává více než 3 300 lidí.