Chun-Yuan Gu nowym prezydentem ABB w regionie AMEA, a Frank Duggan w regionie Europy

2017-04-13 - Chun-Yuan Gu, dyrektor zarządzający ABB w Chinach, otrzymał nominację na stanowisko prezydenta w regionie Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki (AMEA); Frank Duggan zastąpi Bernharda Juckera na stanowisku prezydenta w regionie Europy. Obaj nominowani będą członkami zarządu Grupy ABB.
ABB ogłosiła, że Chun-Yuan Gu, dyrektor zarządzający w Chinach, będzie pełnić funkcję prezydenta w regionie AMEA. Zastąpi on Franka Duggana, który obejmie stanowisko prezydenta w regionie Europy. Pełniący obecnie funkcję prezydenta w tym regionie Bernhard Jucker odejdzie na emeryturę, co zostało podane do publicznej wiadomości wcześniej. Chun-Yuan Gu oraz Frank Duggan, jako członkowie zarządu Grupy ABB, będą raportować do prezesa zarządu Ulricha Spiesshofera. Swoje nowe funkcje będą sprawować od 1 lipca 2017 roku.

– Chiny stanowią niezwykle ważny rynek dla ABB. Ogromnie się cieszę, że Chun-Yuan, ekspert w kwestiach rynku chińskiego i automatyki przemysłowej, dołączy do zarządu Grupy. W ostatnich latach był odpowiedzialny za wypracowanie wysokiego tempa wzrostu. Posiada szeroką wiedzę w zakresie Azji i rynków wschodzących – powiedział Spiesshofer. – Ponadto odegra istotną rolę w procesach wdrażania naszej strategii Next Level oraz dalszego zwiększania tempa wzrostu, na przykład poprzez naszą ofertę cyfrową – ABB Ability. Chun-Yuan będzie pełnił kluczową rolę w fazie integracji przejmowanej przez nas firmy B&R - innowacyjnego lidera w dziedzinie automatyzacji maszyn i zakładów produkcyjnych - w przemysłowych sektorach na rynkach wschodzących.

– Jednocześnie pragnę serdecznie podziękować Frankowi za to, jak wspaniale zarządzał naszą organizacją w regionie AMEA oraz za jego wkład w działalność zarządu Grupy w ostatnich latach. Dzięki ogromnej wiedzy na temat globalnych klientów, rynków i oferty produktowej ABB, a także sukcesom w osiąganiu wysokiego tempa wzrostu, Frank będzie doskonałym liderem w regionie Europy. Jednocześnie odegra kluczową rolę w trwającym procesie przekształcenia ABB w firmę, która będzie w większym stopniu skupiona na rynku i kliencie – dodał Spiesshofer.

Zarówno Chun-Yuan Gu, jak i Frank Duggan swoje kariery zawodowe związali tylko z ABB. Gu swoją karierę rozpoczął w ABB w Szwecji w 1989 roku. Pracował na stanowiskach kierowniczych w obszarze badań i rozwoju, głównie w biznesie robotyki, a w 2006 roku został dyrektorem Globalnego Centrum Badawczego Robotyki w Szanghaju. W styczniu 2014 roku stał się odpowiedzialny za działalność ABB w Chinach. Mówi biegle w języku angielskim, mandaryńskim i szwedzkim. Uzyskał dyplom inżyniera na uniwersytecie Jiao Tong w Szanghaju oraz tytuł doktora w Królewskim Instytucie Technologicznym w Sztokholmie. Gu będzie nadal pełnić funkcję dyrektora zarządzającego ABB w Chinach, pracując na co dzień w biurze w Pekinie.

Z kolei Frank Duggan rozpoczął karierę w ABB w Szwecji w 1984 roku, pełniąc od tamtego czasu różne funkcje kierownicze w wielu biznesach ABB w Europie, Azji i krajach Zatoki Perskiej. W 2011 roku został członkiem zarządu Grupy ABB w funkcji dyrektora rynków globalnych oraz dyrektora regionalnego dla Indii, Bliskiego Wschodu i Afryki. W styczniu 2015 roku otrzymał nominację na stanowisko prezydenta w regionie AMEA. Jednocześnie Frank będzie pełnić funkcję dyrektora zarządzającego ABB w Irlandii. Zastąpi na tym stanowisku Toma O’Reilly’ego, który w czerwcu odejdzie z ABB, kończąc 32-letnią, wybitną karierę.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) jest liderem w technologiach dla energetyki, robotyki i systemów napędowych, automatyki przemysłowej i sieci energetycznych, obsługującym klientów z sektora użyteczności publicznej, przemysłu oraz transportu i infrastruktury na całym świecie. Kontynuując ponad 125-letnią historię innowacji, obecnie ABB tworzy przyszłość cyfryzacji przemysłu odgrywając kluczową rolę w rewolucji energetycznej i czwartej rewolucji przemysłowej. Grupa ABB zatrudnia około 132 000 pracowników w ponad 100 krajach świata. www.abb.pl

SzukajDOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ