"Lidl" tapo pirmuoju prekybos tinklu Švedijoje, investuojančiu į greitąjį elektromobilių įkrovimą

2016-12-23 - "Lidl" siekia tapti vienu tvariausių prekybos tinklų Švedijoje.Kai kam tai gali skambėti keistai, nes „Lidl" visų pirma yra žinoma kaip nebrangi parduotuvė. Daugelis žmonių tikriausiai mano, kad tokie prekybos tinklai neskiria daug dėmesio aplinkosaugai ir tvarumui. Tačiau tokias abejones išsklaido Heike Daase Undorf, iš Švedijos „Lidl“ statybų departamento, papasakodama apie ekologines zonas, saulės elementus ir greituosius įkroviklius elektromobiliams.

"Visa mūsų naudojama elektros energija yra gaunama iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Šiuo metu dalyvaujame bandomajame Stokholmo projekte, kuomet į miesto centrą prekės pristatomos naktį elektra varomais sunkvežimiais, taip siekiant sumažinti eismą. Perdirbamas medžiagas sunkvežimiai parveža atgal į sandėlį. Mes bendradarbiaujame su „AllWin“, kurie surenka maistą, kurio galiojimo laikas netrukus baigsis, ir išdalina tiems žmonėms, kuriems to reikia ... "

Ji toliau tęsia vardydama daugelį pavyzdžių ir pabrėždama „Lidl“ dalyvavimą sprendžiant tvarumo klausimus. Pavyzdžiui, parduotuvė Växjö tapo viena pirmųjų Švedijoje, kuri jau planavimo etape gavo itin griežtą „BREEAM Outstanding sustainability“ sertifikatą. "Tai nelengva, bet įmanoma", - sako Heike Daase Undorf.

Kodėl tai darome?
"Norime padėti visuomenei eiti teisinga kryptimi. Aplinkosaugos klausimai yra labai svarbūs, ir mes manome, kad turime juose dalyvauti ir nurodyti kryptį."

Todėl "Lidl" lapkričio mėn. pabaigoje įrengė ABB greituosius įkroviklius elektromobiliams dviejose savo parduotuvėse Ljungby ir Geteborge. Tai yra plataus masto investicijų į greitojo įkrovimo stoteles pradžia. Šie įkrovikliai skirti tiems vairuotojams, kurie jau turi elektra varomus automobilius, bet jiems pabodo lėtas įkrovimas, arba tiems, kurie turi kruopščiai suplanuoti savo maršrutą pagal esančias greitojo įkrovimo stoteles.

"Greituosius įkroviklius turėsime visose mūsų naujose ir keliose esamose „Lidl“ parduotuvėse. Norint, kad Švedijoje daugiau žmonių išdrįstų įsigyti elektra varomus automobilius, reikia daugiau greitojo įkrovimo stotelių, kurios pakrautų automobilį per 25-30 minučių, kol bus apsiperkama parduotuvėje", - sako Heike Daase Undorf.

"Lidl" yra tarptautinė milžinė turinti 10.000 parduotuvių 27 šalyse. Greitojo įkrovimo stoteles planuojama įrengti 100 parduotuvių Vokietijoje. "Lidl" Belgijoje ir Nyderlanduose turi po 20-30 greitųjų įkroviklių, o įmonės būstinė Vokietijoje jau priėmė sprendimą dėl ambicingų investicijų Europoje į greituosius įkroviklius.

"Mes esame svarbus žaidėjas ir turime tvirtą koncepciją, kaip elektra varomi automobiliai turi būti įkraunami mūsų parduotuvėse. Kai juos įrengėme 2-3 parduotuvėse, sužinojome, kokios sąlygos reikalingos ir kaip turi būti nutiesti kabeliai. Greitųjų įkroviklių įrengimas tikrai nėra labai sudėtingas dalykas. Jį galima įsirengti per porą mėnesių nuo užsakymo pateikimo."

"Lidl" nusprendė įsigyti ABB kelių standartų greitąjį įkroviklį, kuris gali įkrauti visus rinkoje esančius elektromobilius.

"Bendradarbiavimas su ABB buvo natūralus pasirinkimas, nes įmonės infrastruktūra yra tose šalyse, kur ir "Lidl" parduotuvės. ABB turi technines žinias ir pagelbėjo mums, kai iškilo nedidelės problemos projekto metu,“ - sako Heike Daase Undorf.

Kokį automobilį vairuojate?
"Mes išvis neturime automobilio. Mano šeima ir aš gyvename Stokholmo priemiestyje ir visada galėjome išsiversti be automobilio. Tam tikrą laiką naudojomės automobilių parku, o dabar bet kada galime pasiskolinti mūsų kaimyno hibridinį automobilį."

5 000 greitųjų įkroviklių - ABB yra pasirengusi įrengti ir daugiau
Kai "Lidl" nusprendė įdiegti greituosius įkroviklius savo parduotuvėse tam buvo pasirinkti ABB produktai. "Proveržis elektromobilių srityje Švedijoje dabar yra neišvengiamas", - sako Henrik Holmer, ABB.

Jei važiuosite iš Santjago į pakrantės miestą Vina del Mar Čilėje ir reikės pakrauti elektromobilį, tai yra labai didelė tikimybė, kad tai padarysite su ABB greituoju įkrovikliu. Tas pats bus, jei keliausite Estijoje ar važinėsitės po Kiniją. ABB jau įrengė 5000 greitųjų įkroviklių visame pasaulyje. Maždaug 120 iš jų yra Švedijoje, tiek pat dar planuojama, tame tarpe ir "Lidl" parduotuvėse.

"Lidl" investicijos yra fantastiškas prisidėjimas prie elektromobilių infrastruktūros. Esu labai sužavėtas tuo, ką jie daro", - sako Henrik Holmer, atsakingas už greitųjų įkroviklių pardavimus ABB.

Jis sako, kad „Lidl“ užsakymas yra svarbus ABB, nes tai parodo ir kitiems panašiems tinklams, kad ABB turi tinkamus produktus ir pasiruošusi įrengti Švedijoje daugiau greitųjų įkroviklių. Henrik Holmer mano, kad net jei greitasis įkroviklis šiuo metu gali būti vertinamas kaip kažkas, ką "gražu turėti" parduotuvių tinklams, bet po kelerių metų tai taps "privalu turėti".

"Iki 2030 metų Švedijos automobilių parkas turi tapti nepriklausomu nuo iškastinio kuro. Dabar Švedijos keliuose nėra tiek daug elektromobilių, kiek tikėjomės, bet mes žinome, kad jų greitai daugės. Parduotuvės, kurios nori turėti klientų ateityje, jau dabar turėtų pradėti tuo rūpintis."

ABB turi tiek AC, tiek DC įkroviklius elektriniams automobiliams. AC įkrovikliai paprastai vadinami lėtais arba reguliariais įkrovikliais, ir jie dabar yra labiausiai paplitę Švedijoje, tačiau DC įkrovikliai yra įdomiausi. Jie gali įkrauti automobilio akumuliatorių per 20-30 minučių. ABB greitieji įkrovikliai gali būti 20 ir 50 kW. Henrik Holmer sako, kad pats įrengimas, jeigu yra vietoje tinkamai paruoštos sąlygos, nėra sunkus.

Henrik Holmer mano, kad didžiulis elektrinių automobilių Švedijoje proveržis pagaliau tampa neišvengiamu: "Tai buvo lėtas procesas, bet jis vyksta. Infrastruktūra sparčiai plečiama ir rinkoje artimiausiu metu pasirodys daug įdomių automobilių modelių. Tai vyksta jau dabar!"

Faktai apie ABB greituosius įkroviklius
Greitieji įkrovikliai yra pagaminti iš nerūdijančio plieno ir gali atlaikyti bet kokią aplinką ir oro sąlygas. Įkrovikliai yra 50 kW arba 20 kW, ir juose yra visų trijų tipų įkrovimo lizdai: CHAdeMO, CCS ir Mode 3 type 2.

Stotelėse yra po du modulius (10 kW/kiekvienoje). Įkroviklis veiks, net jeigu modulis suges. ABB taip pat sukūrė visą reikalingą programinę įrangą, skirtą veiklos stebėsenai ir aptarnavimui.

IeškotiKONTAKTAI