Partnerstvo ABB a Fluor prinesie projekty v oblastí trafostaníc do celého sveta

18. októbra 2016 - Spoločnosti ABB a Fluor vytvoria globálne strategické partnerstvo pre realizáciu veľkých inžinierskych, dodávateľských a stavebných projektov pre elektrické trafostanice.

Partnerstvo spoločností ABB a Fluor v sebe skombinuje moderné technológie ABB a jej vedúceho postavenia na trhu v prenose a distribúcii elektrickej energie s odbornými znalosťami a skúsenosťami firmy Fluor v dodávaní veľkých EPC projektov. Partnerstvo pomôže uspokojiť zvyšujúcu sa potrebu energetických sietí po celom svete pre bezpečné, spoľahlivé a najmodernejšie elektrické trafostanice.

„Sme hrdí na to, že v spolupráci s koncernom Fluor využijeme obrovskú príležitosť prebiehajúcej priemyselnej revolúcie a potrebu investícií do energetických infraštruktúr po celom svete. Spoločne chceme podporiť rast našich podnikateľských aktivít tým, že si navzájom vieme ´dopĺniť ´ naše silné stránky pre unikátne zákaznícke projekty,“ uviedol výkonný riaditeľ ABB Ulrich Spiesshofer. „Strategické partnerstvá tohto typu sú základným pilierom našej stratégie Next Level a pomáhajú nám riadiť rast a súčasne znižovať riziko."

Rozvodne sú kľúčovým prvkom v infraštruktúre rozvodných sietí, ktoré zjednodušujú efektívny prenos výkonu a rozvodu elektrickej energie. Kontrolujú a chránia toky elektriny, pripojenie elektrárne k distribučnej sústave a prepojenie prenosových a distribučných sietí ako aj konečných spotrebiteľov.

„Očakáva sa, že nové globálne strategické partnerstvo Fluor a ABB so zameraním na trh trafostaníc prinesie jedinečnú synergiu našich zákazníkov na poli energetiky," povedal ďalej David Seat, predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ spoločnosti Fluor. „Tento prístup je príkladom nášho zamerania sa na riešenie potrieb klientovza pomoci unikátnej ponuky integrovaných riešení."

ABB je svetovou jednotkou v oblasti vzduchom a plynom izolovaných trafostaníc a hybridných trafostaníc s napäťovou hladinou až 1200 kV. Tieto trafostanice zjednodušujú efektívny a spoľahlivý prenos a distribúciu elektrickej energie s minimálnym dopadom na životné prostredie. Tie slúžia energetických podnikom, priemyslu a obchodným zákazníkom ako aj odvetviam typu železnice, MHD a obnoviteľných zdrojov energie.

„Toto globálne partnerstvo s Fluor posilňuje naše strategické zameranie na rozvoj nových obchodných modelov, keďže aj naďalej transformujeme naše podnikanie, aby sme generovali vyššie hodnoty pre zákazníkov,“ uviedol Claudio Facchin, prezident divízie Elektrické siete.

O spoločnosti Fluor
Fluor Corporation (NYSE: FLR) je globálna inžinierska a výrobná spoločnosť, ktorá už viac ako jedno storočie slúži svojim klientom tým, že poskytuje inovatívne a integrované riešenia po celom svete. So sídlom v Irving, Texase patrí Fluor na 155. miesto na zozname Fortune 500 s príjmami vo výške 18,1 miliárd USD v roku 2015 a má viac ako 60 000 zamestnancov po celom svete.
    ABB je poprednou globálnou spoločnosťou, ktorá pôsobí v oblasti energetiky a automatizácie. Svojim zákazníkom v oblasti priemyslu, výroby a distribúcie energií prináša možnosť zlepšiť ich výkonnosť a zároveň znížiť dopad ich činnosti na životné prostredie. Skupina ABB zamestnáva 135 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta.
    Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

    Hľadaj    KONTAKT