ABB vyhrala Global Bioplast Award za vypínače priateľské k životnému prostrediu

30. januára 2018 - Spoločnosť ABB vyhrala ocenenie za inovatívny rámik vypínačov do domácnosti, ktoré sú priateľské k životnému prostrediuNový recyklovateľný vypínač ponúka všetky výhody plastu, avšak bez poškodzovania životného prostredia. Rámik s názvom Etik najnovšie nahrádza bežné plastové rámiky novým biologicky odbúrateľným materiálom s výstižným názvom I am Nature. Práve tento výrobok len nedávno vyhral 12. ročník ocenenia Bioplastics Award. 

I am Nature, materiál dodávaný talianskou firmou Maip, je trvácnym technopolymérom, ktorý je odolný voči teplu, svetlu aj vode. Ponúka všetky výhody tradičného termoplastu, no jeho výroba vychádza z udržateľných prírodných a minerálnych materiálnych zdrojov. Je možné ho miešať aj s inými bio produktami alebo rozložiteľnými materiálmi.

Rámik vypínača Etik získal nedávno tiež ocenenia "Silver A’ Design Award" a "Good Design Award" za jednoduchý a elegantný dizajn výrobku. Porotcovia v súťaži Global Bioplastics Award vybrali rámik od ABB ako víťazný, pretože "kombinácia polymérov s ďalšími prírodnými materiálmi dokáže viesť k sofistikovaným aplikáciám".

“Veľmi sa týmto oceneniam tešíme, sú uznaním našej snahy vyvíjať produkty, ktoré sú vysoko kvalitné a priateľské k životnému prostrediu zároveň," uviedol vývojový manažér divízie Produktov pre elektrifikáciu v ABB Franco Colombo. “Ochrana životného prostredia je jednou z hlavných výziev pre staviteľov budov a práve náš rámik Etik je našim najnovším príspevkom k zníženiu uhlíkovej stopy a zlepšeniu udržateľnosti v tomto priemyselnom odvetví. Ide o absolútne nový a inovatívny materiál, ktorý úžasne vyzerá a správa sa úplne ako bežný plast. Má naozaj veľmi veľký potenciál.”
ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou v oblasti produktov pre elektrifikáciu, robotiky a pohonov, priemyselnej automatizácie a elektrických sietí, ktoré pomáhajú zákazníkom na poli energetiky, priemyslu a dopravy a infraštruktúry na celom svete. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie na pozadí energetickej a 4. priemyselnej revolúcie a ako hlavný partner medzinárodného FIA šampionátu elektrických formúl Formula E posúva hranice e-mobility smerom k udržateľnej budúcnosti. Skupina ABB zamestnáva 136 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

HľadajKONTAKT