Обладнання АББ з’єднало з мережею Ботієвську ВЕС

2012-11-27 - АББ поставила обладнання та допомогла локалізувати в Україні комплексне технологічне рішення, що забезпечить ефективне підключення в електромережу першого майданчика одного з найбільших українських вітропарків
АББ в Україні завершила спільний з компанією Донтехпром проект з комплексної поставки, встановлення та вводу в експлуатацію електричного високовольтного обладнання для підключення в електромережу Ботієвського майданчика вітропарку «ДТЕК Приазовський», котрий стане першим вітровим парком компанії «Вінд Пауер».В рамках контракту на Ботієвській ВЕС вітропарку «ДТЕК Приазовський» було встановлено та введено в експлуатацію комплексне технологічне рішення, що забезпечить ефективне і стабільне підключення вітроелектростанції в мережу Запоріжжяобленерго. Для цього проекту АББ поставила чотири модульні підстанції 10 та 35 кВ, десять комутаційних елегазових комірок типу PASS 170 кВ, кіоск загально-підстанційного пульту керування та пристрої релейного захисту. Використання комірок типу PASS та елегазового обладнання в модульних підстанціях дало змогу значно зменшити площу, яку займає система і скоротити терміни поставки і встановлення обладнання. Від укладання угоди до повного завершення проекту пройшло менше року. Слід зазначити, що використання обладнання типу PASS дозволяє мінімізувати повну вартість всього терміну експлуатації та вплив на оточуюче середовище. Так у співвідношенні до традиційного обладнання, технологія PASS дозволяє знизити кількість необхідного елегазу на 80%, витрати на технічне обслуговування на 38%, загальні експлуатаційні витрати на 60%.

«Відновлювана енергетика є одною з пріоритетних галузей для АББ в Україні. Важливо відзначити, що в цій галузі ми реалізуємо комплексні технологічні рішення. Проект для Ботієвської ВЕС має стати яскравим прикладом того, що АББ може бути найкращим партнером для відновлюваної енергетики України в цілому і вітрової енергетики зокрема, – говорить Дмитро Жданов, директор АББ в Україні. – З іншого боку цей проект дав нам змогу в співпраці з партнерами локалізувати в Україні одне з кращих світових технологічних рішень. Таким чином АББ в Україні знову продемонструвала, що ми не просто постачальник якісного обладнання, а компанія, яка сприяє розвитку української енергетики та промисловості».

Група АББ – один з найбільших в світі постачальників електрообладнання для вітрової енергетики. Продукція та рішення, які компанія пропонує на цьому ринку спеціально модифіковані для зменшення екологічного сліду вітрової електростанції та ефективної роботи в складних погодних умовах, які зазвичай спостерігаються в місцях генерації вітрової енергії. Саме ці переваги отримав замовник від проекту для Ботієвської ВЕС.

Ботієвська ВЕС є першим проектом компанії «Вінд Пауер», що входить в холдинг ДТЕК, в сфері альтернативної енергетики. Наразі ведуться роботи з будівництва двох інших ВЕС майбутнього вітропарку «ДТЕК Приазовський» в Запорізькій області – Приморської та Бердянської. Повне введення в експлуатацію трьох станцій вітропарку «Приазовський» загальною потужністю 550 МВт прогнозується до кінця 2015 року.

SearchCONTACT US