ABB AS sõlmis lepingu VKG Energia Põhja SEJ vääveldioksiidifiltri ehitamiseks

2014-03-26 - ABB Eesti automaatikaprojektide üksus sõlmis lepingu Alstom AS-iga VKG Energia Põhja Soojuselektrijaama teise vääveldioksiidifiltri ehitamiseks. Vastavalt lepingule annab ABB objekti üle hiljemalt tänavu 31. augustiks.
Projekti peatöövõtja Alstom AS tarnib tehnoloogiad ja mehaanilised seadmed ning teostab paigalduse. ABB vastutab projekteerimise, sagedusmuundurite, keskpingeseadmete, trafode ja juhtkilpide tarnimise ning elektritööde teostamise eest.

„Projekti realiseerimise peamine väljakutse on seadmete pikk tarneaeg ja samas lühike paigaldusaeg,“ märkis ABB automaatikaprojektide üksuse projektimüügijuht Aleksandr Žarkov, kellel on laialdased kogemused sarnaste projektide teostamisel. „Seetõttu peab meiepoolne töö olema parimal tasemel.“

ABB poolelt osaleb projektis lisaks Žarkovile kaks kuni kolm inseneri ja töödejuhatajat. „Meie inimestel on piisavalt kogemusi, samuti on aastate jooksul sujunud koostöö Alstomiga. Seetõttu olen veendunud, et teostame tööd kõrgeimal tasemel ja õigeaegselt,“ ütles Žarkov.

ABB automaatikaprojektide üksus ehitas 2008. aastal ka esimese VKG Energia Põhja SEJ vääveldioksiidifiltri generaatorgaasi põletamisel tekkivate kõrge väävliühendite sisaldusega suitsugaaside väävlitustamiseks. Praegu on üksusel käsil analoogsete filtrite paigaldamine Eesti Energiale kuuluvas Eesti Elektrijaamas.

VKG Energia on suuruselt teine elektritootmis- ja jaotusettevõte Eestis.

OtsiKONTAKT