ABB navrhla od roku 2018 jako externího auditora společnost KPMG

Curych, Švýcarsko, 22. května 2017 – Společnost ABB oznámila, že pro finanční rok 2018 se představenstvo chystá pověřit jako svého externího auditora společnost KPMG.
Toto rozhodnutí bylo přijato po ročním rozsáhlém výběrovém řízení na externího auditora, které bylo zahájeno v roce 2016 a je v souladu s osvědčenými mezinárodní zvyklostmi pro správu korporací. Návrh ještě podléhá souhlasu valné hromady ABB v roce 2018.

Jako externí auditorská firma pracovala pro ABB od roku 2001 společnost Ernst & Young. Představenstvo společnosti ABB děkuje společnosti a jejím auditorům za jejich dlouholetou práci a nasazení. Ernst & Young provede audit ABB za fiskální rok 2017, jak bylo schváleno na výroční valné hromadě ABB.

Společnost ABB se těší na budoucí konstruktivní a profesionální spolupráci s KPMG.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je technologický průkopník a přední světový dodavatel v oblasti elektrotechnických výrobků, robotiky a pohonů, průmyslové automatizace a energetiky. Celosvětově dodává zákazníkům z oborů výroby a distribuce energií, průmyslu a dopravy a infrastruktury. Více než čtyřicet let ABB píše budoucnost průmyslové digitalizace. S více než 70 milionů připojených zařízení a instalovanou základnou více než 70 000 řídicích systémů ve všech zákaznických segmentech je ABB ideální postavení pro využívání energetické a čtvrté průmyslové revoluce. ABB má více než 130letou tradici a působí ve více než 100 zemích světa. Zaměstnává kolem 135 000 lidí. www.abb.comHledatKONTAKT