ABB pristato naują strategiją

2014-09-09 - ABB šiandien pristatė savo naują 2015 - 2020 metų strategiją ir finansinius tikslus. Strategija yra grindžiama trimis pagrindinėmis ABB kryptimis: pelningu augimu, bendradarbiavimu bei vykdymu. Naujame etape bendrovė sieks pelningo augimo, sutelkdama dėmesį į sparčiai augančias rinkas, didindama konkurencingumą ir mažindama riziką.
Bendrovė 2015-2020 metais sieks didinti pelną, tenkantį vienai akcijai (EPS), iki 10-15 proc. CAGR ir gauti gerą investicijų grąžą (CROI). Bus siekiama panašiai padidinti pajamas vidutiniškai 4-7 proc. per metus, daugiau nei prognozuojamas BVP ir rinkos augimas. ABB minėtu laikotarpiu planuoja nuolat didinti pelningumą, dabar matuojamą veiklos EBITA, iki 11-16 proc. Nauji finansiniai tikslai įsigalios nuo 2015 m. sausio 1 d.

"Mūsų sekančio lygmens strategija siekiama paspartinti ABB organinį augimą bei užtikrinti kapitalo efektyvumą, garantuojant didesnę akcijų vertę", - sakė ABB vykdantysis direktorius Ulrich Spiesshofer. "Mes perkeliame savo dėmesio centrą į spartesnio augimo segmentus, tuo pačiu didindami konkurencingumą ir mažindami riziką, ypač mūsų elektros sistemų padalinyje. Skirsime dar didesnį dėmesį klientams, supaprastindami savo organizaciją ir užtikrindami jos lankstumą bei greitumą. Pokyčius pradedame su 1000 dienų programa, kuri užtikrins sėkmingą jų įgyvendinimą."

ABB toliau vystys savo energetikos ir automatikos portfel
į, kurį ir toliau sudarys penki verslo padaliniai. Nuo 2015 m. sausio mėn. bus supaprastinta regioninė struktūra, kurią sudarys trys regionai. "Šie žingsniai leis daugiau dėmesio skirti klientams, pagerinti produktyvumą bei turėti aiškią atsakomybę ir atskaitomybę," - sakė Spiesshofer.

Pagal
sekančio lygmens strategiją buvo suderinta bendrovės Vykdomojo komiteto (VK) struktūra. Peter Terwiesch, ABB Vidurio Europos ir Vokietijos vadovas, buvo paskirtas VK nariu, atsakingu už procesų automatizavimo padalinį. Trims naujai sukurtiems regionams vadovaus patyrę VK nariai: Frank Duggan (Azijai, Vidurio Rytams ir Afrikai), Greg Scheu (Amerikai) ir Veli-Matti Reinikkala (Europai). Visi pakeitimai įsigalios nuo 2015 m. sausio 1 d.

David Constable, „Sasol“ generalinis direktorius buvo paskirtas
į direktorių valdybą 2015 m. visuotinio akcininkų susirinkimo rinkimams. Jis turi didelę patirtį bei stiprius ryšius Afrikoje, kuri yra svarbus ABB augimo regionas.

"Mūsų šiandien paskelbta programa akcininkams atneš naudos iš pinigų srautų didinimo bei nepagrindinių verslo sričių atsisakymo, o tai yra ryškus ženklas, rodantis mūsų įsipareigojimą akcininkams nuolat tiekti solidžią grąžą", - sakė Spiesshofer. "Be to, tai yra stiprus tikėjimas ABB augimo potencialu".

Plačiau skaitykite anglų k. čia.

IeškotiKONTAKTAI

 • Page information:
 • Media Relations
 • ABB Corporate Communications
  Thomas Schmidt
  Twitter: @ABBcomms
  Antonio Ligi
  Tel: +41 43 317 6568

  ABB Ltd
  Affolternstrasse 44
  CH-8050 Zurich, Switzerland