Výkonný riaditeľ ABB Group Joe Hogan odchádza zo spoločnosti

10. mája 2013 – Výkonný riaditeľ skupiny ABB Joe Hogan sa rozhodol zo súkromných dôvodov odísť zo spoločnosti ABB.

Dátum jeho odchodu zatiaľ nebol presne stanovený. Hogan bude na čele spoločnosti stáť až do chvíle oznámenia jeho nasledovníka.

“Joe je výnimočným a úspešným lídrom a počas najhorších časov ekonomickej krízy dokázal pre túto spoločnosť veľa urobiť. ABB je v súčasnosti oveľa silnejším koncernom a v oveľa priaznivejšej situácii, ako tomu bolo pred 5 rokmi, kedy Joe nastúpil do svojej funkcie CEO,” uviedol predseda správnej rady ABB Hubertus von Grünberg. “Viem, že pre Joea to nebolo jednoduché rozhodnutie a správna rada úprimne ľutuje jeho odchod zo spoločnosti.”

Hogan nastúpil do ABB ako jej výkonný riaditeľ v septembri 2008. Počas jeho vedenia investovala spoločnosť ABB zhruba 20 miliárd USD na posilnenie celej korporácie. Najväčšie investície smerovali do akvizícií a do oblasti výskumu a vývoja, vďaka čomu si ABB stále zachováva svoje vedúce postavenie na poli výkonových a automatizačných technológií.

“Pod Hoganovým vedením sa konkurencieschopnosť ABB výrazne posilnila, keď spoločnosť investovala do viacerých opatrení na podporu rastu a inovácií a zároveň starostlivo dozerala na riadenie svojich výdavkov,” dodal Grünberg.

“Správnu radu som informoval o svojom rozhodnutí odísť zo spoločnosti ABB. Bolo to obtiažne rozhodnutie, pretože nechávam za sebou silný a talentovaný výkonný výbor a súdržnú správnu radu, na ktorých podporu som sa vždy mohol spoľahnúť. Verím, že ´odovzdanie velenia´ prebehne hladko a bez väčších trhlín, aby ABB mohla ďalej napredovať,” uviedol výkonný riaditeľ Joe Hogan.


ABB je poprednou globálnou spoločnosťou, ktorá pôsobí v oblasti energetiky a automatizácie. Svojim zákazníkom v oblasti priemyslu, výroby a distribúcie energií prináša možnosť zlepšiť ich výkonnosť a zároveň znížiť dopad ich činnosti na životné prostredie. Skupina ABB zamestnáva zhruba 145 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta.

Na Slovensku pôsobí ABB od roku 1991. V súčasnosti má zastúpenie v 5 mestách a zamestnáva zhruba 200 ľudí.Sledujte nás:

Connect on FacebookSubscribe on YouTube

HľadajKONTAKT