ABB perleidžia savo kabelinių sistemų verslą

2016-09-21 - „NKT Cables“ perka ABB tarptautinį aukštos įtampos kabelinių sistemų verslą už 836 mln. eurų (JAV doleriais 934 mln).
Aukštos įtampos kabeliai yra pagrindinis tvarios energetikos elektros tinklų, perduodančių didelį elektros energijos kiekį tolimais atstumais, komponentas. Jie sudaro ABB elektros tinklų skyriaus, kuriame šiuo metu vyksta strateginė peržiūra, dalį.

„NKT Cables“ projektuoja, gamina ir tiekia elektros kabelius žemos, vidutinės ir aukštos įtampos sprendimams daugiausia kintamosios srovės (AC) srityje. Pagrindinės gamyklos yra Europoje ir Kinijoje, o pardavimo bendrovės yra visame pasaulyje. Turi apie 3200 darbuotojų, pajamos 2015 metais siekė 1,2 mlrd. eurų.

"Dvi Šiaurės šalių įmonės sukurs stiprų kabelinių sistemų portfelį, o nuosavybė „NKT Cables“ rankose leis geriau konkuruoti plačiu mastu ir, sudarius ilgalaikę strateginę partnerystę, leis toliau teikti pasiūlymus,“ - sakė ABB CEO Ulrich Spiesshofer. "Mūsų nišinės kabelinių sistemų ir „NKT Cables“ derinys rodo mūsų „Next Level“ strategijos įsipareigojimą aktyviai valdyti savo portfelį."

ABB aukštos įtampos kabelių technologijos, gamyba ir paslaugos puikiai papildo „NKT Cables“ veiklą, o bendra veikla galės patenkinti augančią tolimojo energijos perdavimo kabelinių sistemų paklausą. Bendras abiejų įmonių veiklos mastas ir pasiekiamumas, tikimasi, kad dar geriau aptarnaus klientus visame pasaulyje.

"ABB aukštos įtampos kabelių verslas sustiprins mūsų portfelį bei išplės pasaulinio lygio gamybos galimybes. Mes pritaikysime šias technologijas, kompetencijas ir aukštos kvalifikacijos darbo jėgą verslo plėtrai ir augimui", - sakė Michael C. Hedegaard Lyng, „NKT Cables“ CEO ir prezidentas. "Tikimės, kad mūsų ilgalaikė partnerystė augs būsimuose projektuose visame pasaulyje."

ABB kabelinių sistemų skyrius siūlo „iki rakto“ sprendimus, apimančius projektavimą, inžineriją, tiekimą, montavimą, paleidimą ir aptarnavimą. Pajamos 2015 metais buvo 524 mln. JAV dolerių, dirba apie 900 specialistų, turi aukštos įtampos povandeninių ir požeminių kabelių gamyklas ir mokslinių tyrimų centrus Karlskronoje, Švedijoje. Sandoris taip pat apima ir naują, pažangiausią kabelių tiesimo laivą, kuris šiuo metu yra statomas. Daugiau nei šimtmečio verslo patirtį turintis padalinys nutiesė šimtus kintamosios srovės ir nuolatinės srovės jungčių visame pasaulyje.

"ABB ir „NKT Cables“ strateginės partnerystės dalimi bus bendri ateityje galimi projektai, tokie kaip povandeninės jungtys ir nuolatinės srovės (DC) perdavimo linijos", - sakė ABB elektros tinklų padalinio prezidentas Claudio Facchin. "Šis sandoris padės supaprastinti padalinį ir susitelkti į pagrindinį elektros tinklų portfelį."

Sandorį tikimasi užbaigti 2017 metų I ketvirtį, priklausomai nuo įprastinių reguliavimo sąlygų. "Goldman Sachs" buvo išskirtinis ABB finansinis patarėjas, o „Freshfields Bruckhaus Deringer“ - patarėjas teisės klausimais.

ABB ataskaita apie „Next Level“ strategijos pažangą, įskaitant strateginę elektros tinklų padalinio portfelio peržiūrą bus pateikta per artėjančią Capital Markets Day spalio mėn. 4 d.

ABB (www.abb.com) yra energetikos ir automatikos technologijų, padedančių energetikos, pramonės, transporto ir infrastruktūros objektų užsakovams tobulinti veiklą ir tausoti aplinką, lyderė. ABB įmonių grupėje dirba apie 135.000 darbuotojų daugiau nei 100 šalių.

IeškotiKONTAKTAI