ABB Grupp sai Saudi Araabiast 120 miljoni dollarise tellimuse jõutrafodele

2013-04-24 - Juhtiv energeetika- ja automaatikatehnoloogiakontsern ABB Grupp sai Saudi Araabia elektrivõrguettevõttelt Saudi Electricity Company 120 miljoni dollarise lepingu jõutrafodele, mis aitavad tugevdada riigi ülekandevõrku kasvava nõudluse tingimustes.
Trafod aitavad tugevdada riigi elektrivõrku.

ABB projekteerib, toodab, tarnib ja paigaldab 67-100-megavoltamprised (MVA) jõutrafod alajaamadesse riigi lääne-, ida-, lõuna- ja keskosas, kus maksimaalne õhutemperatuur küünib kuni 55 kraadini Celsiuse järgi ning seda karmides kõrbetingimustes. ABB töökindlad, ohutud, tõhusad ja keskkonnasõbralikud trafod on suutelised vastu pidama termilisele ja mehaanilisele mõjule, rasketele ilmastikuoludele, suurtele kõrgustele, tsüklilistele koormustele ning lühistele.

„Saudi Araabia on ABB jaoks jätkuvalt võtmetähtsusega turg ja meil on hea meel, et saame jätkuvalt toetada riigi elektritaristu tugevdamist,“ ütles ABB Grupi elektrivõrkude ja –süsteemide divisjoni juht Bernhard Jucker.

Trafod on elektrivõrgu lahutamatud osad, mis on vajalikud elektri tõhusaks ja ohutuks muundamiseks erinevate pingesüsteemide vahel. ABB trafoportfelli kuuluvad jõutrafod kuni 1200 kilovoldini (kV).

ABB (www.abb.com) on ülemaailmne tehnoloogialiider energeetika ja automaatika valdkonnas, mille kliendid on infrastruktuuri- ja tööstusettevõtted. ABB tehnoloogiad aitavad klientidel vähendada tootmisega seotud keskkonnamõjusid. ABB kontsern annab tööd ligi 145 000-le inimesele umbes sajas riigis.

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kolme valdkonda: tootmine (tuulegeneraatorid, sagedusmuundurid, elektrikilbid, komplektalajaamad); müük (ülekandevõrkude ja jaotusalajaamade projektid, kesk- ja madalpingetooted, automaatikaprojektid, robotid) ning korrashoiuteenused tööstusklientidele. ABB on pälvinud neli korda (2007-2009, 2011) Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra (2008) Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“.

Täiendav informatsioon käesolevas pressiteates sisalduva tehnilise terminoloogia kohta: www.abb.com/glossary

Otsi