Rádio do steny: Fenomén, ktorý sa rozširuje

16. novembra 2016 - Do rodiny ABB pribudol ďalší skvelý prístroj – rádio do steny, na ktoré sa pripojíte smartfónom cez bluetooth.
Nové digitálne FM rádio s bluetooth (BT) prijímačom rozšíri možnosti, ktoré doterajšie rádiá prinášali. Toto zariadenie významne rozširuje možnosti používania bežného FM rádia, keďže je možne prehrávať cez jeho reproduktory aj hudbu napríklad z tabletu alebo mobilného telefónu. Ak je pripojený mobilný telefón, je tiež možné počúvať on-line hudbu, a tu už muzika nikdy nekonči. K dispozícii je nekonečné množstvo žánrov, hudobníkov, ale aj staníc, do ktorých sa veľmi rýchlo započúvate.

Rádio s BT prijímačom je možné integrovať do rámčeka s bežnými vypínačmi a zásuvkami v dizajnoch spomenutých nižšie. Reproduktory sú na výber viaceré, hlavné kritérium výberu je, či budú inštalované do rámčeka v dizajne vypínačov a zásuviek alebo sa rozhodnete pre montáž do stropu. Svojimi rozmermi a hlasitosťou reprodukcie sú reproduktory do rámčeka určené do menších uzatvorených priestorov, napríklad kuchyňa alebo toaleta. Naopak, reproduktory na inštaláciu do stropu sú do väčších priestorov, napríklad na recepcie, do obývačky, na terasu a podobne.

Internetové rádio
Digitálne WLAN rádio ABB-Radio iNet sa vďaka bezdrôtovej sieti postará o váš pôžitok z hudby priamo z internetu, pričom sa zmestí do inštalačnej krabice. Hudba z internetu priamo do kuchyne, kúpeľne alebo hotelovej izby: vďaka ABB-Radio iNet z rodiny AudioWorld je to možné, a v minimálnom priestore. Vďaka pripojeniu na internet ponúka prístup ku všetkým, na sieti dostupným, rozhlasovým staniciam, pričom, podobne ako jeho obľúbený variant digitálneho rádia s FM tunerom, sa vojde do bežnej inštalačnej
krabice.

Do ABB-Radio iNet rádia je možné uložiť až 8 obľúbených staníc. Pre širší výber staníc z celého sveta je v ponuke celosvetovo známy poskytovateľ rozhlasových staníc „tunein.com“, ktorý ponúka stanice zodpovedajúce hudobnému vkusu a lokalite užívateľa. Výkonný digitálny zosilňovač v spojení s reproduktormi ABB zabezpečuje plnohodnotný zvukový zážitok.

ABB-Radio iNet má vstup pre externé zariadenia, kde je možné počúvať hudbu napríklad z dokovacej stanice Busch-iDock alebo iného externého zdroja zvuku. K ďalšej výbave ABB-Radio iNet patrí podsvietený grafický displej, ako aj programovateľné nastavenie času, budíka a automatického vypnutia, ktoré možno vybrať jednoduchým stlačením tlačidla. Zariadenie umožňuje nahratie osobného tónu budíka vo forme MP3. Kľučovým ovládacím prvkom, rovnako ako pri FM rádiu, je centrálna kolíska, ktorá je zároveň aj krytkou. Nachádza sa okolo displeja a umožňuje intuitívnu voľbu všetkých funkcií.

Užívateľ môže optimalizovať kvalitu zvuku svojej obľúbenej hudby predvolením zvukových nastavení: napr. folk, country, pop a pod. Internetové rádio a reproduktory je možné nainštalovať do viacrámčeka, ale takisto v kombinácii s podhľadovými reproduktormi, alebo zakomponovať všetko do jedneho z dizajnov ABB.

ABB-Radio iNet je súčasťou univerzálneho systému AudioWorld®, ktorý ponúka riešenie na mieru pre domácnosti, rovnako ako pre obchody, reštaurácie, kancelárie, zdravotnícke zariadenia či hotely. K celému systému patrí napríklad i ústredňa AudioWorld® s integrovaným FM stereo RDS tunerom a interkomom, zosilňovač s interkomom a displejom, ktorý môže byť používaný aj ako „baby monitor“ na monitorovanie detskej izby; rovnako ako pohodlná mikrofónová konzola a ďalšie rôzne moduly zosilňovačov a vstavané reproduktory.

Viac informácií nájdete na str. 24-25 v Spektre 3/4 2016ABB je poprednou globálnou spoločnosťou, ktorá pôsobí v oblasti energetiky a automatizácie. Svojim zákazníkom v oblasti priemyslu, výroby a distribúcie energií prináša možnosť zlepšiť ich výkonnosť a zároveň znížiť dopad ich činnosti na životné prostredie. Skupina ABB zamestnáva 135 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta.
Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.


HľadajKONTAKT