ABB w Polsce Innowatorem po raz drugi z rzędu

2013-10-18 - ABB Sp. z o.o. po raz kolejny znalazła się w gronie najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce. Spółka otrzymała tytuł i statuetkę Innowatora WPROST już drugi rok z rzędu.
Statuetki Innowatora 2013 otrzymało szesnaście firm w ośmiu kategoriach. ABB wraz z firmą Apator S.A. okazała się najlepsza w kategorii „Energetyka”. Laureaci zostali wyłonieni na podstawie Listy 500 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw opracowanej przez zespół Instytutu Nauk PAN pod kierunkiem prof. Tadeusza Baczki.

Piotr Marucha w imieniu ABB Sp. z o.o. odebrał statuetkę Innowatora 2013. Fot.: Arkadiusz Markowicz, WPROST
ABB Sp. z o.o. od lat znajduje się w czołówce rankingów najbardziej innowacyjnych i najczęściej patentujących firm w kraju. Spółka co roku wprowadza na rynek nowe rozwiązania z zakresu między innymi energoelektroniki, produktów energetyki, sieci inteligentnych, czy też e-mobility, modernizuje także swoje jednostki produkcyjne. W Krakowie znajduje się Centrum Systemów Informatycznych oraz Korporacyjne Centrum Badawcze ABB – ośrodki, które tworzą oprogramowanie i nowe technologie, wykorzystywane przez Grupę ABB na całym świecie.

„Inwestycje w innowację są część strategii Grupy ABB. Tylko w ubiegłym roku Grupa ABB zainwestowała około 1,2 miliarda dolarów w obszarze Badania i Rozwoju. Część z tej kwoty wsparła prace nad nowymi technologiami w ramach polskiej organizacji ABB” – powiedział Marek Florkowski, dyrektor Korporacyjnego Centrum Badawczego ABB w Krakowie.

Grupa ABB zatrudnia około 8000 technologów w 20 krajach świata. Z tej liczby około 400 osób zatrudnionych jest w ABB w Polsce. „To wyspecjalizowani inżynierowie i naukowcy, którzy pracują bezpośrednio nad nowymi systemami, produktami i rozwiązaniami wspierającymi procesy produkcji” – dodaje Marek Florkowski. „W kontekście Badań i Rozwoju nie zamierzamy zmieniać naszych priorytetów. Nowoczesna technologia od zawsze napędzała naszą działalność. Cieszymy się, że jest to doceniane przez niezależnych specjalistów”.

Partnerem merytorycznym tegorocznej edycji Innowatorów WPROST jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

SzukajSKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI