Chroniąc inwestycję firmy Samsung w Chinach

2013-04-25 - Nowa fabryka wyświetlaczy ciekłokrystalicznych firmy Samsung w Suzhou, której koszt budowy wyniesie 3 mld USD, to największa jednorazowa inwestycja, dokonana kiedykolwiek przez południowokoreańską firmę w Chinach. Supernowoczesny zakład jest chroniony przed zagrożeniami wynikającymi z przerw w zasilaniu przez rozwiązanie ABB, które zabezpiecza dostawy energii elektrycznej – jedno z wielu, jakie ABB dostarczyła do firm wytwarzających półprzewodniki w Azji.

Znajdująca się w ogromnym kompleksie produkcyjnym firmy Samsung w Parku Przemysłowym Suzhou w prowincji Jiangsu, linia produkcyjna 7,5G jest wstanie wyprodukować 100 tys. substratów szklanych miesięcznie.

Każdy z substratów może być podzielony na osiem 42-calowych wyświetlaczy, sześć 46-calowych lub trzy 55-calowe, co pozwala na wyprodukowanie od 300 tys. do 800 tys. zestawów LCD miesięcznie. Produkcja w nowym zakładzie ma się rozpocząć jeszcze w I połowie tego roku.

Razem z istniejącym zakładem produkującym moduły LCD w kompleksie Suzhou, nowa linia pozwala firmie Samsung na stworzenie zintegrowanej bazy produkcyjnej LCD dla Chin, zdecydowanie największego rynku telewizorów LCD na świecie.

Dostarczając ochronę
Aby być pewnym, że produkcja na tak wysokim poziomie w ramach wielomilionowej inwestycji nie będzie narażona na przestoje wynikające z przerw w dostawach energii elektrycznej, zapadów napięcia i innych zawirowań elektrycznych, Samsung wybrał ABB na dostawcę rozwiązania dla zabezpieczenia dostaw energii elektrycznej w nowym zakładzie produkcyjnym.

Rozwiązanie obejmuje 8 przemysłowych zasilaczy awaryjnych (UPS) niskiego napięcia ABB – PCS100 UPS-I, które są w stanie zabezpieczyć łącznie 16,5 megawolotamperów (MVA) energii elektrycznej.

PCS100 UPS-I to zasilacz awaryjny wykorzystujący pojedynczą konwersję, wraz z systemem magazynowania energii opartym na ultrakondensatorze, które są połączone, aby wspierać układ falownika. Spośród wielu wyróżniających się cech rozwiązania opartego na PCS100 UPS-I dla aplikacji półprzewodnikowych można wymienić:
- Krótki okres zwrotu, zazwyczaj krótszy niż 12 miesięcy
- Bardzo szybki czas transferu, który wynosi mniej niż 2 milisekundy
- Wyjątkowo niewielka przestrzeń zajmowana przez urządzenie – 50 procent mniejsza niż w przypadku konkurencyjnych rozwiązań
- Dłuższa i bardziej opłacalna ekonomicznie żywotność – 15 lat w porównaniu do 3-5 lat okresu żywotności baterii UPS
- Pełne wsparcie klienta

Nowa, wielka inwestycja Samsunga
Ostatnio Samsung wybrał 22 jednostki PCS100 UPS-I dla swojej niedawnej wielkiej inwestycji w Chinach – fabryki pamięci flash typu NAND, budowanej kosztem 7 mld USD w Xi’an. Fabryka będzie w stanie wyprodukować 100 tys. układów nanometrowych i ma osiągnąć pełne moce produkcyjne pod koniec 2013 roku. Układy scalone typu NAND są stosowane przede wszystkim w kartach pamięci, nośnikach USB, dyskach SSD oraz innych urządzeń tego typu, które są wykorzystywane do przechowywania i przenoszenia danych.

Do dnia dzisiejszego ABB na całym świecie dostarczyła rozwiązania PCS100 z zakresu zabezpieczenia energii elektrycznej o łącznej mocy 680 megawatów dla zakładów produkujących najnowocześniejsze półprzewodniki i panele LCD.

SzukajSKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI