Bo Henriksson pälvis parima juhi tiitli

2017-05-19 - ABB Eesti ja Balti riikide pikaaegne juht Bo Henriksson pälvis tiitli konkursil „Parim Juht 2017“. Tiitli võitnud Bo Henriksson töötas ABB-s 36 aastat, sellest 25 Eesti ja Balti riikide juhina.
Esilehe foto autor: Urmas Kamdron

„Väga hea tunne on,“ märkis Henriksson pärast tiitlivõitu. „Ühtlasi rõhutan, et minu valimises parimaks juhiks on suur osa kõigil ABB kolleegidel, kes mind on toetanud.“

18. mail Pärnu juhtimiskonverentsil avalikustatud parima juhi valimist korraldab Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE koostöös Pärnu Konverentside, Äripäeva ja Postimehega. Korraldajad märkisid Henrikssoni valimise parimaks juhiks järgmist: „Ta on rohkem andnud Eesti juhtimiskultuurile, kui me arvame. ABB on juhtide ja inseneride tohutu kasvulava. ABB on Eestis seetõttu nii suur, et Bo meeskond on nii tubli ja tegemist on ühe tugevama Eestis tegutseva tootmisettevõttega. Kui ABB midagi teeb või ei tee, siis me tunnetame seda ka SKP tasandil. Rahvusvahelise töötajaskonnaga ettevõtte töökultuur ja sisekliima on väärtuspõhine ning väärib eeskuju.“

Žürii hindas parima juhi kandidaatide puhul eelkõige laitmatut mainet ja eetilist käitumist, tema juhitud organisatsiooni häid ja jätkusuutlikke tulemusi ning panust Eesti elu edendamisse laiemalt kui vaid enda juhitud organisatsioon ja selle loodud lisaväärtuse kaudu. Žürii koosseisu kuulusid Ene Olle (personalijuhtimise ühingu PARE juht), Meelis Mandel (Äripäeva peatoimetaja), Kristi Malmberg (Postimehe majandustoimetuse juht), Toomas Tamsar (Pärnu Juhtimiskonverentsi programmijuht), Valdo Kalm (Tööandjate Keskliidu volikogu liige) ja Erkki Raasuke („Parim Juht 2016“ tiitli pälvija). Konkursi kandidaate said lisaks žüriiliikmetele esitada personalijuhtimise ühingu PARE, Äripäeva, Postimehe ja Pärnu Konverentside lugejad.

Neljandat korda toimunud konkursi varasemad võitjad on olnud Lauri Tabur (2014), Anne Samlik (2015) ja Erkki Raasuke (2016).

Konkursi eesmärk on väärtustada Eestis tegutsevate organisatsioonide juhtide hulgas tarka ja väärtuspõhist inimeste juhtimist ning toetada inimeste juhtimise arendamist parimate edulugude ja eeskujude tunnustamise ning esile tõstmise kaudu. Konkurss soovib ühiskondlikul tasandil juhtida tähelepanu inimeste juhtimise olulisusele organisatsiooni tulemuste saavutamisel, tõsta juhtimiskvaliteeti ning koos sellega Eesti tööelu kvaliteeti.

OtsiKONTAKT