ABB zwiększa swój wkład w modernizację krajowej sieci energetycznej

2013-01-16 - ABB wygrała kolejny znaczący przetarg na dostawę transformatorów rozdzielczych. Spółka dostarczy ponad 1200 sztuk tych urządzeń na potrzeby ENEA Operator Sp. z o.o.
PPNT_Gdynia1

Przetarg został rozstrzygnięty w 2012 roku. Zgodnie z jego warunkami, do końca obecnego roku ABB ma dostarczyć około 1278 sztuk transformatorów średniego napięcia o mocy od 40 kVA do 1000 kVA. Wartość kontraktu to 27,6 mln złotych brutto.

Transformatory przeznaczone będą do instalowania napowietrznego i wnętrzowego na terenie działania ENEA Operator w zachodniej i północno-zachodniej Polsce. Niektóre z nich staną się elementem rozbudowy sieci energetycznych i posłużą do nowych przyłączeń, a inne zastąpią dotychczas eksploatowane transformatory, charakteryzujące się wyższym poziomem strat jałowych. Tym samym nowe transformatory przyczynią się do wzrostu efektywności i niezawodności sieci, zmniejszając straty związane z dystrybucją i przesyłem energii elektrycznej.

Zamówienie zrealizuje Zakład Transformatorów Rozdzielczych ABB w Łodzi.

Transformator rozdzielczy ABB
„Cieszymy się, że tak prestiżowy klient, jakim jest spółka ENEA Operator, po raz kolejny obdarzył nas swoim zaufaniem. ABB ma opinię firmy, która dostarczy najwyższej klasy transformatory nie tylko po konkurencyjnej cenie, ale również co do godziny zgodnie z harmonogramem, a to ma obecnie bardzo duże znaczenie dla odbiorców” – powiedział Andrzej Kapczyński, Dyrektor Sprzedaży Transformatorów ABB.

W ostatnich dwóch latach ABB w Polsce podpisała kilkanaście dużych kontraktów na dostawę w sumie ponad 8000 transformatorów dystrybucyjnych dla krajowych grup energetycznych jak PGE, TAURON, ENEA, czy ENERGA, stając się wiodącym producentem tych urządzeń na rynku i wnosząc znaczący wkład w modernizację sieci energetycznej w Polsce.

PL