ABB laimėjo didžiausią elektra varomų autobusų projektą Norvegijoje

2018-03-05 - ABB greitieji įkrovikliai bus skirti unikaliai skirtingų gamintojų elektrinių autobusų programai, pagal kurią viešasis Trondheimo transportas nuo 2019 metų važinės be iškastinio kuro.Buvusi Norvegijos vikingų sostinė Trondheimas, dabar labiau žinomas kaip šalies technologijų sostinė, įsipareigojo pereiti prie elektra varomo transporto. Vietos valdžia nusprendė įsigyti 35 vien tik elektra varomus autobusus: 25 Volvo ir 10 Heuliez, kurie važinės keturiais maršrutais. Tai bus didžiausias šalyje elektrinių autobusų parkas.

Abu autobusų modeliai bus pakraunami aštuoniais ABB sunkiajam transportui skirtais įkrovikliais (angl. Heavy Vehicle Chargers (HVC)). Tai bus vienas pirmųjų projektų pasaulyje, kur skirtingų gamintojų elektriniai autobusai naudos tą pačią įkrovimo infrastruktūrą. Autobusus Trondhaime prižiūrės "Tide Buss".

"Darbas su ABB leidžia mums paruošti kokybišką ir patikimą sprendimą, leidžiantį skirtingų tinklų operatoriams dirbti vienu metu ir dalintis infrastruktūra," - teigė Trøndelag tarybos Transporto komiteto vadovas Per Olav Hopsø. "Tai ne tik užtikrina gerą investicijų grąžą, bet ir remia mūsų planus regione sukurti aukščiausio lygio modernią infrastruktūrą. Inovatyvių bendrovių, tokių kaip ABB dėka, viešasis transportas Trondheime netrukus važinės be iškastinio kuro. "

Projekte naudojami ABB HVC 450P įkrovikliai gali pakrauti bateriją per tris - šešias minutes ir kiekviena iš jų turi 450 kW nuolatinės srovės galios. Įkrovikliai naudoja "OppCharge" standartą su pantografu, prijungiančiu įkroviklį prie autobuso. Įkrovikliai bus įrengti keturių autobusų maršrutų galutinėse stotelėse. Maršrutų ilgis nuo 12 iki 15 km, įskaitant kai kurias nutolusias vietas. Autobusai bus pakraunami pertraukėlių metu maršruto pabaigoje. ABB Didžiojoje Britanijoje praeitą rugsėjį pristatė "OppCharge" įkroviklį, veikiantį su Volvo elektriniu autobusu ir tokia pati technologija bus naudojama Trondheime.

"Tai puikus pavyzdys, kaip ABB technologijos gali integruoti didelius, skirtingų gamintojų projektus," - sakė ABB elektrifikacijos produktų padalinio prezidentas Tarak Mehta. "Mes didžiuojamės darbu su "Tide Buss" ir kartu kuriama nauja ateities elektromobilių infrastruktūra Trondheime. Apskritai mes matome didžiulę mūsų pirmaujančių elektromobilių įkrovimo sprendimų paklausą."

Įkrovikliai, kurie yra ABB Ability™ sprendimų portfelio dalis, leis operatoriams nuotoliniu būdu stebėti ir konfigūruoti įkrovimo taškus ir prižiūrėti įrangą jo maksimalaus veikimo laiko užtikrinimui.

HVC 450P įkrovikliai bus pristatyti 2019 m. vasario mėn., o veikti pradės tų pačių metų rugpjūtį.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) yra elektrifikacijos produktų, robotų ir pavarų, pramonės automatizavimo ir elektros tinklų novatoriškų technologijų lyderė, aptarnaujanti energetikos, pramonės, transporto ir infrastruktūros objektų užsakovus visame pasaulyje. Tęsdama daugiau nei 130 metų siekiančią inovacijų istoriją, šiandien ABB kuria skaitmeninę pramonės ateitį ir žengia energetikos bei ketvirtosios pramonės revoliucijų priekyje. Tapusi tarptautinių FIA "Formulė E" lenktynių partnere ABB plečia e.mobilumo ribas ir prisideda prie tvarios ateities kūrimo. ABB dirba apie 135.000 darbuotojų daugiau nei 100 šalių. www.abb.com

IeškotiKONTAKTAI