Spolupráca ABB a Philips v riadení budov

1. apríla 2014 – Spoločnosti ABB a Philips oznámili spoluprácu pri integrácii osvetlenia a riadiacich systémov pre komerčné budovy. Kombinácia skúseností a znalostí firmy Philips v oblasti LED osvetlenia a firmy ABB v oblasti riadenia budov bude prínosom pre majiteľov týchto budov ako aj ľudí, ktorí v nich pracujú.

Prepojenie automatizačného softvéru ABB so systémom osvetlenia firmy Philips prinesie možnosť riadenia svietidiel, žalúzií, vykurovania, ventilácie a klimatizácie. Toto riešenie prináša veľa výhod, napríklad aj v možnosti jednoduchšieho návrhu priestorov alebo ich prispôsobenia novým podmienkam. V hoteloch to môže znamenať napríklad zmenu svetelených scén pri spojení viacerých oddelených miestností do jednej veľkej mítingovej haly jedným kliknutím. V nákupnom centre zas zodpovedný pracovník môže jednoducho prekonfigurovať klimatizáciu či osvetlenie pri rozdelení väčšieho priestoru na menšie časti.

“Riadenie LED osvetlenia firmy Philips dokáže oproti bežnému osvetleniu priniesť úsporu energií až do 80 %, nehovoriac o vysokokvalitnom osvetlení pre zachovanie komfortu pracovného prostredia," uviedol výkonný riaditeľ Philips Lighting Eric Rondolat. "Spojenie týchto technológií prinesie efektívnejšie využívanie elektrickej energie a vyššiu funkčnosť celého systému.”

Riaditeľ divízie produktov nízkeho napätia ABB Tarak Mehta dodáva: “Budúcnosťou je možnosť prispôsobenia priestorov obyčajným dotykom tlačidla a znižovanie spotreby energie zároveň.’’

Doteraz si nové nastavenia rôznych systémov budovy vyžadovali zásahy do každého jedného prvku samostatne. Riadenie všetkých rozličných elementov v riadení budov cez kompatibilný softvér teraz znamená jednoduchšiu a cenovo prijateľnejšiu inštaláciu a údržbu.

Vykurovanie, ventilačný systém, klimatizácia a osvetlenie predstavujú dokopy 70 % z celkovej spotreby elektriny v komerčných budovách. Uvedenie nového systému do prevádzky by preto majiteľom budov mohlo priniesť výrazné úspory na prevádzkových nákladoch.

ABB je poprednou globálnou spoločnosťou, ktorá pôsobí v oblasti energetiky a automatizácie. Svojim zákazníkom v oblasti priemyslu, výroby a distribúcie energií prináša možnosť zlepšiť ich výkonnosť a zároveň znížiť dopad ich činnosti na životné prostredie. Skupina ABB zamestnáva zhruba 150 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta.
Na Slovensku pôsobí ABB od roku 1991. V súčasnosti má ABB zastúpenie v šiestich mestách Slovenska a zamestnáva spolu takmer 900 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku sú aj firmy Pucaro v Piešťanoch a Power-One v Dubnici nad Váhom.Sledujte nás:

Connect on FacebookSubscribe on YouTube

HľadajKONTAKT