Duże zainteresowanie warsztatami z doradztwa zawodowego

2013-05-09 - Specjaliści z Departamentu Personalnego ABB przeprowadzili już dwa panele szkoleniowe z zakresu rynku pracy i doradztwa zawodowego dla czterech klas maturalnych – z Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Zawodowych w Aleksandrowie Łódzkim – które odbyły się w ramach projektu społecznego, realizowanego przez ABB w tym mieście.
Godzinne warsztaty odbywają się co tydzień w obu szkołach. Bierze w nich udział w sumie 6 pracowników ABB i kilkudziesięciu uczniów. Podczas pierwszego panelu przedstawiono strukturę organizacyjną zakładu produkcyjnego oraz omówiono jakie umiejętności są konieczne na danych stanowiskach pracy. Zostały także poruszone aspekty związane z obecną sytuacją na rynku pracy. Drugi panel dotyczył zasad pisania CV oraz opracowania listu motywacyjnego – co trzeba a czego nie warto pisać w CV, jaką dodatkową wartość wnosi list motywacyjny. Z kolei ostatnie zajęcia będą poświęcone niuansom rozmowy kwalifikacyjnej.

Uczniowie będą mieli możliwość przećwiczenia rozmowy „na żywo”, doświadczenia uczestnictwa w interview prowadzonym przez specjalistów ds. rekrutacji.

Program Doradztwa Zawodowego i Rynku Pracy spotkał się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.

„To są młodzi ludzie, którzy nie odczuwają jeszcze presji związanej z poszukiwaniem pracy, jednak są bardzo ciekawi tych kwestii. Tego typu warsztatów, prowadzonych przez praktyków, nigdy za wiele. Młodzi ludzie mają okazję dowiedzieć się o specyfice i wymaganiach na danym stanowisku pracy, jak wygląda rynek pracy z perspektywy pracodawcy, a co za tym idzie – zwiększyć swoje szanse na tym rynku w przyszłości. Dla nich to również okazja do poznania kogoś „stamtąd”, z firmy, i przekonania się, że do poszukiwania pracy warto się przygotować i nie bać się rekrutera” – powiedziała Agnieszka Giercarz, kierownik personalny w ABB.

SzukajSKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI