ABB Grupp sai Brasiiliast 103 miljoni dollarise tellimuse

2014-09-10 - Juhtiv energeetika- ja automaatikatehnoloogiakontsern ABB Grupp sai 103 miljoni dollarise tellimuse Brasiilia kaevandusettevõttelt Vale elektri- ja automaatikasüsteemide tarnimiseks Carajase mägedes asuvale maailma suurimale rauamaagikaevandusele S11D.
Lepingu raames ehitab ABB 230 kV alajaama, mis ühendab kaevanduse elektrivõrku. Samuti tarnib ettevõte 42 komplektalajaama, mis on osa ABB nn e-majadest – kokkupandavatest, modulaarsetest elektrimajadest, mis sisaldavad erinevaid elektri- ja automaatikaseadmeid. ABB tarnib kaevandusele ka konveierilinte käitavad mootorid.

Vale on arendamas S11D näol jätkusuutlikku kaevandust, mida loodetakse tööstusharu esirinnas näha vähemalt järgmised 20 kuni 30 aastat. Selle eesmärgi saavutamiseks on koostöös ABB-ga välja töötatud väga spetsiifilised ja edukad lahendused.

”Olen uhke, et ABB ja Vale’i tihedad suhted enam kui kümne aasta jooksul kulmineeruvad selle teedrajava projektiga, mis seab uued standardid tootlikkusele, säästvusele ja ohutusele,” ütles ABB Grupi protsessiautomaatika divisjoni juht Veli-Matti Reinikkala. ”Samas on see hea näide ABB Grupi disvisjonideülesest koostööst nii energeetika kui automaatika osas.”

Tänu ABB lahendustele kasutatakse S11D kaevanduses veokitevaba transporti. Maaki ja pinnast transporditakse konveierilintide abil, mis tähendab ühtlasi madalamaid süsinikdioksiidi heitkoguseid, väiksemaid tegevuskulusid ja suuremat ohutust kui veokitepõhise süsteemi puhul.

S11D Carajase maagimaardlalt oodatakse tootmisvõimsust 90 miljonit tonni rauamaaki aastas. Vale on maailma suurim rauamaaki tootev ettevõte, Brasiilia on rauamaagitoodangult riikidest maailmas kolmandal kohal.

Otsi