ABB na MSV 2017 v Nitre

23. mája 2017, Nitra – Od 23. do 26. mája 2017 predstavuje spoločnosť ABB opäť svoje riešenia na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu.

Tento ročník MSV je výnimočný aj tým, že na jednom mieste a v rovnakom čase sa budú konať dva veľké slovenské veľtrhy, a to Medzinárodný strojársky veľtrh a veľtrh Elosys.

Výnimočný je aj stánok ABB. Návštevníci majú na ploche viac než 200 m2 možnosť vidieť dvojramenného robota YuMi, ktorý je pripravený zahrať si “piškvorky” a tiež extrémne rýchleho robota SCARA, baliacu linku RacerPack s tromi robotmi FlexPicker, robotické pracovisko s 3D skenerom, štyri roboty ABB v synchronizovanom pohybe, ale aj demo ukážky efektivity pohonov ABB, vzduchom izolovaný rozvádzač Unigear Digital a tiež rôzne rady vypínačov ABB. Oplatí sa prísť každému, kto sa zaujíma o technológie v priemysle a zvyšovanie efektivity výroby pomocou automatizácie a robotizácie.

Čo uvidíte v stánku ABB

YuMi®- dvojramenný robot určený predovšetkým na montáž malých súčiastok, napríklad v elektrotechnickom priemysle. YuMi® je víziou budúcnosti, ktorá vo vzájomnej spolupráci ("you and me”) prinesie nekonečné možnosti. Tento dvojramenný montážny robotický systém so schopnosťou „cítiť a vidieť“ má zmäkčené ramená, kombinované s inovatívnou technológiou citlivou na silu, ktorá zaisťuje bezpečnosť YuMi®-ho ľudských spolupracovníkov. Bezpečnosť je implementovaná do samej funkčnosti robota, aby mohol pracovať bezprostredne s človekom bez oplotenia. Naši programátori pripravili, špeciálne pre MSV 2017, YuMiho tak, aby ste si s ním mohli zahrať piškvorky. Porazíte ho?

Robotické pracovisko s 3D skenerom pre ABB pripravila firma Photoneo. Použili v ňom robota ABB IRB 1200. Aplikácia je určená na rozoznávanie objektov vďaka 3D skeneru. Toto unikátne riešenie zjednodušuje odoberanie súčiastok vo výrobe, a tým odpadáva predpríprava dielcov.

RacerPack - baliaca linka s tromi robotmi IRB 360 Flexpicker. Ide o najvýkonnejšie roboty pre aplikácie odoberania a balenia. V porovnaní s bežnou automatizáciou ponúka IRB 360 oveľa vyššiu flexibilitu pri zachovaní svojej presnosti a vysokej nosnosti. Rodina IRB 360 teraz zahŕňa varianty s nosnosťou 1 kg, 3 kg, 6 kg a 8 kg a s dosahom 800 mm, 1 130 mm a 1 600 mm — čo znamená, že IRB 360 je dostupný takmer pre všetky potreby. Vďaka vynikajúcej kontrole pohybu, krátkym časom cyklu a maximálnej presnosti dokáže IRB 360 pracovať s malými toleranciami pri veľmi vysokých rýchlostiach či už v úzkych alebo širších priestoroch. Každý FlexPicker má tiež k dispozícii prepracovanú nástrojovú prírubu, ktorá umožňuje použitie väčšieho chápadla a vďaka tomu dosiahne vyššiu rýchlosť pri manipulácii s priebežne balenými výrobkami z deliaceho pásu.

ABB SCARA robot predstavujeme v aplikácii manipulácie s materiálom. Selective Compliance Articulated Robot Arm (SCARA) alebo IRB 910SC od ABB je vhodný najmä na montáž malých komponentov, inšpekciu dielov, prekladanie a manipuláciu. ABB uviedla robot na trh v troch variantoch s rovnakou nosnosťou 6 kg a dosahom 450, 550 a 650 mm.

Štyri roboty ABB: IRB 6620, IRB 6600, IRB 4600 a IRB 52 prezentujeme v synchronizovanom pohybe. Roboty sú prepojené vstupno-výstupnými kartami po komunikačnej periférii devicenet, ktorá sa dá použiť aj napriek tomu, že každý robot má úplne iný typ riadiacej jednotky. Ide o univerzálne roboty, ktoré sa dajú aplikovať do rôznych typov priemyslu.

Pohony ABB predstavujeme na tohtoročnom MSV formou dvoch demoukážok. Prvá porovnáva úspory elektrickej energie ventilátora s frekvenčne regulovaným motorom ventilátora voči klasickej regulácii škrtiacou klapkou. Druhá ukážka je aplikácia synchrónneho reluktančného motora s frekvenčným meničom pre pohon ventilátora vzduchotechnickej jednotky.

Unigear Digital je primárny vzduchom izolovaný rozvádzač. UG Digital využíva VN senzory pracujúce na princípe Rogowského cievky a napäťového deliča. V tomto koncepte nie je nutné definovanie detailných parametrov prístrojových transformátorov. Optimalizované riešenie je ideálne pre rýchle a jednoduché uvedenie do prevádzky.

Vypínače ABB sú plné farieb a inšpirácie. Dizajnové rady vypínačov a zásuviek ABB ponúkajú mnohopočetnú ponuku farieb a štýlov tak, aby ste dosiahli absolútnu harmóniu s okolím a pritom zachovali jedinečný štýl, ktorý ste si zvolili. V stánku ABB máte možnosť uvidieť viaceré dizajnové rady vypínačov a zásuviek ABB a dozviete sa viac aj o inteligentnej inštalácii od ABB. Funkcie ovládané systémovou elektrickou inštaláciou zabezpečujú vysoký komfort a vzájomné previazanie riadenia tak, aby prakticky nedochádzalo k žiadnemu plytvaniu energie. Znamená to, že systémovou inštaláciou je možné dosiahnuť až nečakane vysokých úspor prevádzkových nákladov v porovnaní s klasickou inštaláciou.ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou v oblasti produktov pre elektrifikáciu, robotiky a pohonov, priemyselnej automatizácie a elektrických sietí, ktoré pomáhajú zákazníkom na poli energetiky, priemyslu a dopravy a infraštruktúre na celom svete. S viac ako 125-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie na pozadí energetickej a 4. priemyselnej revolúcii. Skupina ABB zamestnáva 132 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

HľadajKONTAKT