ABB podpořilo studentskou kategorii v soutěži Český energetický a ekologický projekt (ČEEP)

2012-11-29 - Letos již po desáté letos vypsalo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR spolu s Ministerstvem životního prostředí prestižní soutěž nazvanou Český energetický a ekologický projekt, jejímž cílem je prezentovat stavby, projekty a inovace, které významným způsobem snižují energetickou náročnost a naopak zvyšují energetickou účinnost energetických zdrojů a přispívají ke zlepšení životního prostředí v ČR.
Nedílnou součástí ČEEP je i studentská kategorie, kterou vypisuje společnost ENVIROS a jejímž cílem je podporovat v ČR studium technických směrů. V letošním roce se konala pod záštitou pěti rektorů vysokých technických škol a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Své projekty do ní přihlásilo rekordních 22 studentů.

Společnost ABB dlouhodobě rozvíjí práci s talenty, a proto nepřekvapí, že se letos stala partnerem této soutěže, jejíž témata rezonují se zaměřením ABB na efektivní využívání energií jak u vlastních činností, tak u produktů, systémů a služeb nabízených zákazníkům.

Konkrétně portfolio jablonecké ABB nabízí celou řadu výrobků a systémů, které úspory energií umožňují (např. inteligentní systémy řízení osvětlení, stínicí techniky, vytápění, větrání či klimatizace).

Podívejte se nyní, kdo získal cenu věnovanou ABB a jak soutěž, kvalitu přihlášených projektů i svou účast v porotě hodnotí zástupce společnosti Jiří Kubeš, Marketing Manager právě z jablonecké ABB:

"Soutěž i účast v porotě pro mě byla pozitivním překvapením. Kvalita prací překročila očekávání a studenti předložili jak dokonale zpracované technické řešení o několika stech stranách, tak jednoduché studie obsahující ovšem zcela netradiční přístup a využití technologií.

Prakticky dnes a denně se setkávám s neochotou konzervativních profesionálů používat nové věci a technologie. Proto byl pro mě aktivní a neotřelý přístup nové generace techniků a zejména architektů velmi potěšující. A právě architektonická studie ISLE řešící zástavbu části Vysočan obdržela cenu ABB.

Autorka Bc. Michaela Fišerová se svým studentským týmem přihlásila zajímavě a efektně zpracovanou studii vysoké městské zástavby s ohledem na kvalitu života obyvatel a velkým důrazem na enviromentální a zejména energeticky úsporné řešení stavby s použitím moderních technických technologiích k dosažení certifikace zelené budovy.Sama architektura stavby byla velmi zajímavá a z pohledu technologií využívala např. fotovoltaické panely sloužící zároveň pro stínění, inteligentní systém instalace pro řízení osvětlení a rekuperačního vytápění, využívání odpadních vod apod. Byla by radost v takové zástavbě v budoucnosti bydlet.

Podporu této soutěže hodnotím velmi kladně, jak jinak bychom měli podporovat novou technickou generaci, aby měla chuť využívat moderní technologie, což přinese užitek jak pro českou společnost, tak pro ABB."

Reportáž o soutěži odvysílala Česká televize a vy ji můžete shlédnout zde, v nejbližší době očekáváme ještě další mírnou medializaci.


Hledat