ABB technologijos didžiausioje pasaulyje plaukiojančioje fotovoltinėje jėgainėje

2017-05-31 - ABB novatoriški saulės energijos sprendimai Singapūre.
Singapūre saulės energijos gavimą labai riboja laisvos žemės trūkumas. Plūduriuojantys saulės kolektoriai gali tapti puikia alternatyva vandens apsuptam miestui-valstybei. Jie gali būti vienuolika procentų efektyvesni nei pastatomi ant brangios žemės kolektoriai.Singapūro saulės fotovoltinės vieno megavato plūduriuojančios jėgainės bandomasis variantas užima 1 ha arba 1,5 futbolo lauko plotą. Jos sugeneruota energija bus įtraukta į nacionalinės energetikos tinklą ir elektra aprūpins apie 250 namų ūkių. Šiam projektui ateities technologijų lyderė ABB pateikė pagrindinius komponentus.

"Mes didžiuojamės galėdami dalyvauti šiame svarbiame projekte Singapūre kartu su mūsų technologinėmis žiniomis," - sakė ABB elektrifikacijos produktų padalinio prezidentas Tarak Mehta. "Šis projektas dera su mūsų „Next Level“ strategija bei yra svarbus žingsnis įtraukiant kuo daugiau atsinaujinančių energijos šaltinių į ateities energetiką."

Jėgainė įrengta ant Tengeh rezervuaro vakarų Singapūre. Joje įdiegti skirtingų gamintojų saulės energetikos sprendimai, kad būtų galima išstudijuoti jos našumą ir rentabilumą. ABB, viena iš projekto sistemos integratorių, patiekė 100 kW rinkoje pirmaujančius TRIO-50 saulės inverterius „Phoenix Solar“. Šie esminiai komponentai konvertuoja nuolatinę saulės kolektorių pagamintą srovę į kintamąją, kurią naudoja elektros tinklai. Taipogi čia įrengti ABB žemos įtampos lieto korpuso miniatiūriniai automatiniai jungikliai.

Singapūras - šalis, užimanti tik 719 km2 plotą ir turinti 5,6 mln. gyventojų vidutiniškai per metus gauna apie 1500 kWh/m2 saulės spindulių, todėl saulė energija yra patrauklus atsinaujinančios energijos šaltinis. Plaukiojančios saulės platformos yra natūraliai aušinamos vandeniu, o tai žymiai padidina energijos efektyvumą. Tyrimas parodė, kad saulės elementų natūralus vėsinimas vandeniu padidina jų efektyvumą iki 11 proc. skirtingai nei kolektoriai, kurie įrengiami ant žemės. Be sinergetinio poveikio plaukiojanti platforma padeda sumažinti vertingo vandens išgaravimą.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) yra elektrifikacijos produktų, robotų ir pavarų, pramonės automatizavimo ir elektros tinklų novatoriškų technologijų lyderė, aptarnaujanti energetikos, pramonės, transporto ir infrastruktūros objektų užsakovus visame pasaulyje. Daugiau nei 100 šalių ABB dirba apie 132.000 darbuotojų, iš kurių apie 1.500 dirba Baltijos šalyse.

IeškotiKONTAKTAI