Společnost ABB jmenuje Chun-Yuana Gu prezidentem regionu AMEA a Franka Duggana prezidentem regionu Evropa

Curych, Švýcarsko, 11. dubna 2017 - Chun-Yuan Gu, generální ředitel ABB Čína, je jmenován prezidentem regionu Asie, Blízký východ a Afrika (AMEA). Frank Duggan nahrazuje Bernharda Juckera ve funkci prezidenta regionu Evropa. Oba nově jmenovaní budou členy výkonného výboru.
Společnost ABB dnes oznámila, že Chun-Yuan Gu, generální ředitel ABB Čína, se stane prezidentem regionu AMEA. Funkci přebírá od Franka Duggana, který byl jmenován prezidentem regionu Evropa, a v této pozici nahrazuje Bernharda Juckera, jehož odchod byl již oznámen dříve. Jako členové výkonného výboru ABB Group budou Chun-Yuan Gu i Frank Duggan podřízeni generálnímu řediteli ABB Group Ulrichu Spiesshoferovi. Oba jmenovaní se ujmou svých funkcí s účinností od 1. července 2017.

„Čína představuje třetinu celosvětového růstu a pro ABB je velmi důležitým trhem. Jsem velmi rád, že ve výkonném výboru mohu přivítat Chun-Yuana, odborníka na Čínu a průmyslovou automatizaci. Má za sebou vynikající výsledky v dosahování růstu a hluboké znalosti Asie a rozvíjejících se trhů,“ uvedl Ulrich Spiesshofer. „Bude hrát důležitou roli při realizaci strategie Next Level a dalším urychlení růstu, například prostřednictvím naší digitální nabídky ABB Ability™. Chun-Yuan bude rovněž zastávat významnou úlohu při integraci naší oznámené akvizice B&R, inovativního lídra v oblasti automatizace strojů a výrobních procesů, v průmyslových segmentech rozvíjejících se trhů.“

„Zároveň bych rád Frankovi srdečně poděkoval za vynikající vedení regionu AMEA a za jeho přínos ve výkonném výboru v uplynulých letech. Se svými rozsáhlými znalostmi globálních zákazníků, trhů a portfolia ABB a s výbornými výsledky při zvyšování růstového potenciálu je Frank pro region Evropa ideálním lídrem. Bude nadále hrát klíčovou roli v další transformaci ABB směrem ke společnosti více orientované na zákazníka a trh,“ dodal Ulrich Spiesshofer.

Profesní dráha Chun-Yuana Gu i Franka Duggana je spojena s ABB. Gu nastoupil do ABB v roce 1989 ve Švédsku a působil na vedoucích pozicích ve výzkumu a vývoji, především v oboru robotiky. V roce 2006 se stal ředitelem globálního výzkumného a vývojového centra robotiky v Šanghaji. V lednu 2014 převzal zodpovědnost za působení ABB v Číně. Hovoří plynně anglicky, mandarínsky a švédsky a má titul v oboru strojírenství z univerzity Jiao Tong v Šanghaji a Ph.D. v oboru strojírenství z Royal Institute of Technology ve Stockholmu. Vedle své nové funkce bude Gu dále pracovat jako generální ředitel ABB Čína a bude sídlit v Pekingu.

Frank Duggan nahrazuje Bernharda Juckera, který s účinností od 30. června 2017 odchází do důchodu, jak již bylo dříve oznámeno. Frank Duggan nastoupil do ABB ve Švédsku v roce 1984 a zastával řídící pozice v mnoha byznysech ABB v Evropě, Asii a v oblasti Perského zálivu. V roce 2011 se stal členem výkonného výboru ABB Group jako ředitel pro globální trhy a regionální ředitel pro Indii, Blízký východ a Afriku. Následně byl v lednu 2015 jmenován prezidentem regionu AMEA. Vedle svých úkolů jako prezident regionu Evropa se Frank stane generálním ředitelem ABB Irsko. Současný generální ředitel ABB Irsko, Tom O’Reilly, po vynikající 32leté kariéře u ABB odchází do důchodu na konci června 2017.


ABB (ABBN: Six Swiss Ex) je technologický průkopník a přední světový dodavatel v oblasti elektrotechnických výrobků, robotiky a pohonů, průmyslové automatizace a energetiky. Celosvětově dodává zákazníkům z odvětví energetiky, průmyslu, dopravy a infastruktury. V návaznosti na více než 125 let tradice inovací společnost ABB dnes tvoří budoucnost průmyslové digitalizace a je hybnou silou energetické a čtvrté průmyslové revoluce. ABB působí ve více než 100 zemích světa a má přibližně 132 000 zaměstnanců. V České republice působí v osmi lokalitách, má zde sedm výrobních závodů, čtyři centra pro výzkum a vývoj a komplexní technický servis.


HledatKONTAKT