Robot SCARA v Bratislave

4. novembra 2016 - ABB na Slovensku predstavila od 18. do 21. októbra 2016 v Galérii technológii na Tuhovskej ulici 19 v Bratislave nový SCARA robot. Ide o robot s neuveriteľnou presnosťou a rýchlosťou, a tak sa prišli pozrieť návštevníci z rôznych firiem z celej republiky.
IRB910SC, ako je SCARA robot od ABB označovaný, je vhodný najmä na montáž malých komponentov, inšpekciu dielov, prekladanie a manipuláciu. ABB uviedla robot na trh v troch variantoch s rovnakou nosnosťou 6 kg a dosahom 450, 550 a 650 mm. Návštevníci si mohli pozrieť tiež dvojramenný robot YuMi, ktorý dokáže bezpečne spolupracovať s človekom a tiež ostatné roboty v školiacom stredisku robotiky ABB.

Aj tento rok sme ponúkli možnosť navštíviť nás aj študentom. Na roboty ABB SCARA a YuMi sa prišlo pozrieť skoro 100 študentov rôznych škôl.

ABB je poprednou globálnou spoločnosťou, ktorá pôsobí v oblasti energetiky a automatizácie. Svojim zákazníkom v oblasti priemyslu, výroby a distribúcie energií prináša možnosť zlepšiť ich výkonnosť a zároveň znížiť dopad ich činnosti na životné prostredie. Skupina ABB zamestnáva 135 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta.
Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

HľadajKONTAKT