ABB vyhrala rekordnú objednávku na modernizáciu železničnej infraštruktúry v Poľsku

29. novembra 2012 – Spoločnosť ABB vyhrala objednávku v hodnote takmer 39 miliónov USD od PKP Energetyka S.A. na dodanie usmerňovačov pre DC trakčné napájacie stanice. Jedná sa o najväčší kontrakt takéhoto vybavenia pre poľský železničný segment.

Vlak PKP Intercity (Image courtesy of PKP Intercity).

ABB dodá do roku 2014 v rámci tohto projektu viac ako 100 usmerňovačov. Poľsko v súčasnosti čakajú veľké výzvy v podobe splnenia požiadaviek na stále rastúcu domácu aj medzinárodnú osobnú a nákladnú prepravu a s tým spojenými požiadavkami na elektrickú sieť. Poľsko tak rozbieha obsiahly program rozširovania a modernizácie trakčných napájacích staníc, ktorý zahŕňa aj plán ďalšej elektrifikácie svojich tratí. Táto modernizácia infraštruktúry pomôže spoločnosti PKP uviesť na poľské trate nové rušne s maximálnou rýchlosťou 160-200 km/h. To výrazne zníži čas prepravy a zlepší podmienky cestovania medzi najväčšími poľskými mestami. Krajina má jeden z najväčších železničných systémov vo východnej Európe s 20 000 km železničných tratí.

“Našim zákazníkom dodáme nízkoúdržbové, finančne zaujímavé produkty s vysokou schopnosťou preťaženia vyrobené na domácom trhu,” zhrnul výhody riaditeľ dívízie pohonov a automatizácie ABB Ulrich Spiesshofer. “Táto objednávka je potvrdením našich skúseností v železničnom segmente a zároveň vyjadruje dôveru firmy PKP vo vysokú spoľahlivosť našich výrobkov.”

Železničná infraštruktúra sa v Poľsku stáva kľúčovým komponentom ekonomického úspechu s ohľadom na životné prostredie, rastúcu urbanizáciu a potrebu prepraviť čoraz rýchlejšie viac a viac ľudí a nákladu. Spoločnosť ABB je popredným dodávateľom výkonových a automatizačných produktov, systémov a servisu, ktoré sú zárukou spoľahlivosti dodávok elektriny pre napájanie železničnej infraštruktúry a vozového parku. Technológie ABB zahŕňajú celú škálu AC a DC trakčného napájacieho vybavenia a riadenia spotreby energie za účelom spoľahlivosti dodávok a úspory energie.

Viac si prečítate tu.


ABB je poprednou globálnou spoločnosťou, ktorá pôsobí v oblasti energetiky a automatizácie. Svojim zákazníkom v oblasti priemyslu, výroby a distribúcie energií prináša možnosť zlepšiť ich výkonnosť a zároveň znížiť dopad ich činnosti na životné prostredie. Skupina ABB zamestnáva zhruba 145 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta.

Na Slovensku pôsobí ABB od roku 1991. V súčasnosti má zastúpenie v 5 mestách a zamestnáva zhruba 200 ľudí.Sledujte nás:

Connect on FacebookSubscribe on YouTube


HľadajKONTAKT