ABB sõlmis lepingu Eesti Energia Tehnoloogiatööstusega konveieri automatiseerimiseks ja elektrifitseerimiseks

2013-10-29 - ABB AS sõlmis lepingu Eesti Energia Tehnoloogiatööstuse AS-iga Estonia kaevanduse konveieri automatiseerimiseks ja elektrifitseerimiseks. Hanke maksumus on 400 000 eurot.
28. oktoobril sõlmitud lepingu järgselt teostab ABB konveieri automatiseerimise ja elektrifitseerimise – 6 kV jaotla, 6/0,69 kV trafode ja sagedusmuunduritega komplekteeritud madalpinge jaotusseadme ning konveieri automaatikaseadmete paigaldamise. „ABB ehitab vastavalt lepingule tellija süsteemidega ühilduva kaasaegse energiasäästliku juhtimissüsteemi,“ märkis Mart Tuuling, ABB automaatikaprojektide üksuse juht Eestis.

Hanke mahtu kuulub projektide koostamine, seadmete ja materjalide tarnimine, elektri- ja automaatikapaigaldise jaotla ruumi ehitus koos ventilatsioonisüsteemiga, elektripaigaldise ja automaatikaseadmestiku monteerimine koos kaablitrasside ehitusega, häälestustööd, sidestuse teostamine olemasoleva SCADA süsteemiga, personali koolitus ning kasutus- ja käidujuhendite tõlkimine vene keelde.

„Tegemist on Estonia kaevanduse uue maa-aluse paneelkonveieriga, mis hakkab koguma põlevkivi kambrikonveieritelt,“ selgitas Tuuling. „Elektri- ja automaatikaseadmed asuvad maa-aluses kaevanduse keerulistes tingimustes ja peavad vastama rangetele normidele.“
ABB poolt osalevad projektis lisaks projektijuhile ka automaatikaprojektide üksuse programmeerijad. Sellest, et tegemist on üksusteülese projektiga, annab tunnistust teiste üksuste osalemine hankes: keskpingeseadmete osakond keskpingejaotla, madalpingetoodete osakond sagedusmuundurite ja madalpingesüsteemide osakond madalpingekilpide tarnijana.

Vastavalt lepingule antakse objekt üle hiljemalt järgmise aasta lõpuks.

Otsi