ENERGETAB 2014: cyfrowa idea i złoty medal dla ABB

2014-09-19 - Tegoroczne Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB zakończyły się dla ABB w Polsce dużym sukcesem. Spółka po raz kolejny została wyróżniona na tej prestiżowej imprezie za swój produkt. W tym roku jury przyznało ABB Złoty Medal Targów za rozdzielnicę średniego napięcia UniGear Digital. Przypomnijmy, że ubiegłoroczną imprezę firma zakończyła z Pucharem Ministra Gospodarki za energooszczędne transformatory rozdzielcze z zastosowaniem rdzenia amorficznego.

Tegoroczne, 27. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2014 bezsprzecznie potwierdziły, że są największą i najważniejszą imprezą wystawienniczą branży energetycznej w kraju. Imponująca liczba ponad 700 wystawców z 20 krajów Europy i Azji prezentowała swoje technologie, produkty i systemy na powierzchni 25 tys. m2. Według wstępnych informacji organizatorów również liczba zwiedzających była w tym roku rekordowa.

ABB zaprezentowało efektywny energetycznie hermetyczny silnik średniego napięcia typu NXR
– Polska jest dzisiaj największym placem budowy w Europie jeśli chodzi o infrastrukturę energetyczną, więc zainteresowanie producentów i wykonawców naszym rynkiem jest ogromne, stąd także ich liczny udział w targach branżowych – mówi Paweł Fukiet, dyrektor sprzedaży krajowej ABB Lokalnej Dywizji Produkty Wysokich Napięć w Polsce. – I tę frekwencję wyraźnie widać było na naszym stoisku, gdzie często ustawiały się kolejki zwiedzających, a nasi specjaliści od poszczególnych branż i grup produktowych całe dnie udzielali informacji i dyskutowali z zainteresowanymi naszą ofertą.

Specyfiką tegorocznych targów były prezentacje produktów związanych z efektywnością energetyczną, a także współpracą z odnawialnymi źródłami energii. Stoisko ABB – wpisując się w ten nurt – również nawiązało do tych wartości, stawiając na hasło „cyfrowy wymiar energetyki”. Spółka zaprezentowała kilkanaście wybranych urządzeń, które doskonale uwidaczniały trzy niezwykle ważne aspekty: bezpieczeństwo, niezawodność i optymalizację. Obok produktów najważniejszym elementem stoiska były duże ekrany dotykowe z dostępem do internetu, na których można było demonstrować zdjęcia, katalogi, parametry techniczne, schematy i wykresy dotyczące omawianych rozwiązań.

– Po raz kolejny na imprezie wystawienniczej skupiamy się na jednej idei i wyraźnie widać, że jest to dobry kierunek – uważa Krzysztof Pałgan, dyrektor handlowy ABB Sp. z o.o.. – Również duże ekrany dotykowe spełniły swoją rolę, bo cały czas były wykorzystywane jako dodatkowe źródło informacji o naszej ofercie i stanowiły wsparcie podczas setek rozmów ze zwiedzającymi i potencjalnymi kontrahentami.

ABB promowało ideę "cyfrowej energetyki"
Promowanie idei „cyfrowej energetyki” zostało docenione przez jury, które zadecydowało o przyznaniu firmie ABB Złotego Medalu Targów za rozdzielnicę średniego napięcia UniGear Digital. Konkurencja była bardzo silna, ponieważ w tym roku do nagrody zgłoszono aż 71 produktów. Rozdzielnica UniGear Digital nie jest wyposażona w klasyczne przekładniki, ale ich funkcję pełnią sensory wykorzystujące cewkę Rogowskiego oraz zjawisko Halla. Poza nagrodzonym produktem zwiedzający mogli bliżej zapoznać się między innymi z zabezpieczeniami Relion, systemem magazynowania energii EssPro PCS, systemami SCADA i MicroSCADA, przemiennikiem częstotliwości ACS880-07, wyłącznikiem Emax 2, a także rozdzielnicą niskiego napięcia MNSiS.

– Niezwykle ważne i cenne jest to, że targi, mimo różnych zmian, wciąż pozostają jednym z najważniejszych miejsc spotkań branży energetycznej, dlatego nie wyobrażam sobie, by w przyszłym roku zabrakło na nich firmy ABB – mówi Paweł Fukiet.

– Jesteśmy zadowoleni z przebiegu imprezy. Tegoroczne targi ENERGETAB spełniły swoją rolę i zapewniły możliwość odbycia wielu spotkań z obecnymi i potencjalnymi klientami. A rosnąca liczba zwiedzających świadczy o coraz większym zainteresowaniu naszą ofertą – podsumowuje Krzysztof Pałgan.

SzukajSKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI