Preses relīze: AVIATEST, sadarbojoties ar ABB, radījis unikālu helikoptera daļu testēšanas stendu

2014-03-14 - Aviācijas tehnikas testēšanas laboratorija AVIATEST, sadarbojoties ar ABB, izstrādājusi jauna veida helikoptera daļu darbības pārbaudes testēšanas stendu Latvijā.
Rīga, 2014. gada 14. marts – ABB, vadošais uzņēmums enerģētikas un automātikas tehnoloģijās, palīdzējis aviācijas tehnikas testēšanas laboratorijai AVIATEST izstrādāt jauna veida helikoptera daļu darbības pārbaudes testēšanas stendu. Ar tā palīdzību energoefektīvā veidā iespējams testēt atbildīgākās helikoptera daļas, kas nodrošina drošu lidošanu – reduktorus, transmisijas un to modifikācijas – ar mērķi paildzināt to darbības laiku.

Pateicoties izstrādātajam risinājumam, stends darbojas ar minimālu elektroenerģijas patēriņu un paredzēts ilgstošai helikoptera reduktora darbības pārbaudei dažādos slodzes režīmos. Helikoptera reduktora pārnestā jauda pie pilnas slodzes ir 1420kW, bet no tīkla patērētā elektriskā jauda ir tikai 200 kW. Tādējādi ievērojami samazinās finansiālās izmaksas un laiks, kas nepieciešams izmēģinājumu veikšanai.

„Latvijā izstrādātais testēšanas stends ir viens no sarežģītākajiem šāda veida stendiem, jo tas nodrošina augstu precizitāti un ietver jaunās paaudzes vadības sistēmas. Līdz ar tā izgatavošanu esam piepulcējušies nelielam skaitam uzņēmumu, kas pasaulē piedāvā šādu testēšanas stendu izgatavošanu, neatpaliekot ne kvalitātes, ne iegūto rezultātu uzticamības ziņā. Pirmais no stendiem tiek izmantots helikoptera reduktora un transmisijas testēšanai, bet nākotnē zināšanas varēsim izmantot jau citiem mērķiem paredzētu testēšanas stendu izgatavošanā,” stāsta Aleksejs Nasibuļins, SIA AVIATEST izpilddirektors.

Stenda izgatavošanā izmantoti ABB elektrodzinēji, multidrive daudzmoduļu piedziņas iekārta, vadības kontrolieris, skārienjūtīgais ekrāns un citas komponentes.

„ABB piedāvā augstas veiktspējas mūsdienīgas iekārtas un risinājumus, kas atbilst prasīga pasūtītāja tehnoloģijai un procesam. Mēs priecājamies, ka vadošais aviācijas tehnikas nozares uzņēmums Baltijā izvēlējies mūs par sadarbības partneri šī tehnoloģiski specifiskā projekta realizācijai,” uzsver Bo Henriksons, ABB vadītājs Baltijas valstīs.Par AVIATEST

Centrs AVIATEST ir Baltijas valstīs vienīgā laboratorija, kas veic pilna mēroga lidmašīnu un helikopteru izturības un to resursu izmēģinājumus. Uzņēmums ir sertificēts īstenot gan Eiropas Savienībā, gan Krievijas Federācijā izgatavotas aviotehnikas izmēģinājumus. Pašlaik Aviatest piedalās starptautiskā programmā NICETRIP, kas attīsta jaunās paaudzes helikopteru – konvertoplānu. Laboratorijā tiek izmēģināti arī dažādi Krievijas Federācijā ražoti aviācijas tehnikas paraugi. Centrs AVIATEST ietilpst holdinga LNK Group divīzijas LNK Aerospace sastāvā. Vairāk par AVIATEST: www.aviatest.lv

Par ABB

ABB (www.abb.com/) ir līderis elektroenerģētikas un automātikas tehnoloģijās, kas palīdz tās klientiem – enerģētikas un rūpniecības uzņēmumiem – uzlabot darbības rādītājus, vienlaicīgi samazinot ietekmi uz apkārtējo vidi. ABB visā pasaulē nodarbina aptuveni 150 000 strādājošo 100 pasaules valstīs.

Meklēt