Nauja ABB EQ skaitiklių B serija

ABB išleido EQ skaitiklių B seriją, kuri apima funkcionalumą nuo „plieno“ (Steel) iki „sidabro“ (Silver).
Ant DIN bėgelio montuojami elektros energijos skaitikliai yra saugiai bei greitai instaliuojami. Jų yra keli nauji modeliai: EQ skaitikliai C11, B21, A41 ir A42 vienfaziam matavimui bei C13, B23, B24, A43 ir A44 trifaziam matavimui. Skaitiklių pagrindinė paskirtis – nekomercinė apskaita ir jie pateikiami įvairių konfigūracijų įvairiausioms taikymo sritims. B serijos EQ skaitikliai skirti vienfaziam ir trifaziam matavimui.

B serijos skaitikliai montuojami ant DIN bėgelio ir tinkami statyti į paskirstymo skydus bei mažus modulinius elektros energijos paskirstymo skydelius. B serijos skaitikliai tinka ten, kur reikia patikimai apskaityti elektros energiją, tačiau erdvė yra ribota.

Bendrieji ypatumai
B serijos skaitikliai yra universalūs skaitikliai daugeliui pritaikymų ir instaliacijų. Skaitiklio meniu patogu naršyti naudojantis žemiau displėjaus esančiais mygtukais. Skaitiklio nustatymams konfigūruoti reikia paspausti nustatymo (Set) mygtuką,kuris yra apsaugotas nuo nesankcionuoto naudojimo, kai skaitiklio priekyje esantis stiklinis gaubtelis yra uždarytas ir užplombuotas. Skaitiklio vartojama galia yra itin maža – mažiau 0,8 VA.

Komunikacija
B serijos skaitikliai palaiko nuotolinį duomenų surinkimą per impulsinį išėjimą arba nuosekliu ryšiu. Impulsinis išėjimas yra puslaidininkinė relė generuojanti impulsus proporcingai matuojamai energijai. Skaitikliai gali turėti ir integruotus nuoseklaus ryšio interfeisus M-Bus ar Modbus RTU (RS-485) magistralėms. Skaitiklius su RS-485 sąsaja galima konfigūruoti ir ryšiui per naują EQ magistralę (EQ bus) su nauju tinkle komutatoriumi (gateway) G13. Visi B serijos skaitikliai turi infraraudonųjų spindulių sąsaja ryšiui su išoriniu nuoseklios komunikacijos adapteriu (serial communication adapter, SCA), pvz. KNX adapteriu.

Matavimo prietaiso režimas
B serijos skaitikliai gali indikuoti matuojamas vertes. Displėjuje galima matyti daug elektrinių parametrų. Priklausomai nuo skaitiklio versijos, galima gauti šiuos duomenis: aktyvioji galia, pilnoji galia, reaktyvioji galią, srovė, įtampa, dažnis ir galios koeficientas.

Įėjimai ir išėjimai
Standartinės konfiguracijos B serijos skaitikliai turi du įėjimus ir du išėjimus. Įėjimus galima naudoti impulsams iš pvz. vandens skaitiklio skaičiuoti arba išorinių prietaisų būsenoms nuskaityti. Išėjimus galima naudoti kaip impulsinius arba relinius išėjimus tokiems išoriniams prietaisams kaip kontaktorius ar aliarmo indikatorius (prijungtas per išorinę relę) valdyti.

Aprobavimai
B serijos skaitikliai yra aprobuoto tipo pagal IEC, ir jie yra aprobuoto bei patikrinto tipo pagal MID. MID yra Europos Komisijos Matavimo prietaisų direktyva (Measuring Instruments Directive) 2004/22/EC. MID tipo aprobavimas ir patikra yra privalomi skaitikliams, naudojamiems komercinei apskaitai Europos Sąjungoje ir Europos ekonominėje zonoje (EEA). Tipo aprobavimas atliekamas pagal standartus, kurie apima visus susijusius techninius skaitiklio aspektus. Tai apima klimatines sąlygas, elektromagnetinį suderinamumą (EMC), elektrinius reikalavimus, mechaninius reikalavimus ir tikslumą.

Tarifai
Tarifai valdomi per įėjimus arba komunikaciją.