ABB kuulutas välja 30 000-eurose stipendiumiprogrammi

Eesti juhtiv energeetika- ja automaatikatehnoloogiaettevõte ABB AS sõlmis koostööleppe Eesti Ettevõtluskõrgkooliga Mainor, millega võimaldab järgmise kahe õppeaasta jooksul kuni kümnele tudengile täisstipendiumi kogumahus 30 000 eurot kõrgkooli finantsjuhtimise õppekava läbimiseks.
Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor tegevjuht Kristjan Oad ütles, et Eesti ettevõtete ja siinsete rahvusvaheliste finantsteenuste keskustega koostöös on kool oma finantsjuhtimise õppekava muutnud vastavalt finantsteenuste keskuste vajadustele, kava on võimalikult praktikakeskne ja tublide tudengite jaoks oleks lõpetamise järel kindlustatud väärt töökoht ja karjäärivõimalus. „Tänu ABB-ga sõlmitud koostööleppele saavad kümme tublimat tudengit erialal õppides kandideerida täisstipendiumile, millega kaasneb suvise praktikakoha võimalus ABB-s,“ lisas Oad.ABB tegevjuhi Bo Henrikssoni sõnul on ettevõtete suurim väärtus nende töötajad ning lisaks olemasoleva personali väärtustamisele on oluline otsida ja ette valmistada ka uusi oma ala eksperte. „Mainor on olnud aastakümneid teerajaja ja eeskuju Eesti haridusmaastikul ning koolitanud siinse ühiskonna jaoks edukaid inimesi,“ märkis Henriksson. „Loodan, et meie panus on seeme paremasse tulevikku Eesti jaoks ja aitab juurde tuua oma ala tõelisi tippe.“

ABB on ülemaailmne tehnoloogialiider energeetika ja automaatika valdkonnas, mis annab tööd ligi 135 000-le inimesele umbes sajas riigis. Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast. ABB on pälvinud viis korda (2007, 2008, 2009, 2011, 2014) Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra (2008) Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“.

Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor on 1992. aastal loodud Eesti suurim erakõrgkool, mille õppekeskustes Tallinnas, Tartus ja Narvas õpib üle 1600 tudengi. Ettevõtlikele ja ambitsioonikatele inimestele suunatud kõrgkoolis on tähtajatult akrediteeritud õppekavadel võimalik omandada praktiline haridus nii rakenduskõrghariduse kui magistriõppe tasemel.

OtsiKONTAKT