ABB jmenovala Jessicu Mitchell ředitelkou pro vztahy s investory

Curych, Švýcarsko, 15. listopadu 2017 - Společnost ABB oznámila, že Jessica Mitchell byla s účinností od 15. listopadu 2017 jmenována do funkce ředitelky pro vztahy s investory, jejím nadřízeným bude finanční ředitel skupiny ABB Timo J. Ihamuotila. Jessica Mitchell na této pozici nahrazuje Alannu Abrahamson, která byla jmenována finanční ředitelkou divize ABB Průmyslová automatizace. Alanna Abrahamson se nové funkce ujme k 1. březnu 2018 po plynulém předání oddělení vztahů s investory.
Jessica Mitchell do ABB nastupuje ze společnosti BP, kde od srpna 2011 působila jako ředitelka pro vztahy s investory. Má za sebou více než 20 let zkušeností v odvětví těžby a zpracování ropy a zemního plynu ve Velké Británii a Jižní Africe. Ve společnosti Castrol zastávala různé, postupně stále významnější, funkce v oblasti dodávek, logistiky a strategického marketingu. Před patnácti lety pak nastoupila na oddělení vztahů s investory ve společnosti BP.

„Nejprve bych rád Alanně poděkoval za vynikající práci, kterou v uplynulých šesti letech odvedla. Vybudovala pevné vztahy s klíčovými akcionáři a přispěla k lepšímu porozumění naší strategii, cílům a úspěchům v širší finanční komunitě,“ uvedl finanční ředitel ABB Timo J. Ihamuotila.

„Jessica Mitchell je zkušená profesionálka v oblasti vztahů s investory a na svou pozici nastupuje s bohatými zkušenostmi. Její hluboké znalosti hodnotového řetězce v průmyslu budou velmi přínosné pro to, aby investoři a analytici lépe chápali, jak přinášíme hodnotu do činnosti našich zákazníků.“

Jessica Mitchell má britské a jihoafrické občanství a bude pracovat v globální centrále společnosti ABB v Curychu. Má titul MBA z univerzity v Kapském Městě.

ABB (ABBN: Six Swiss Ex) je lídr a průkopník v oborů elektrotechnických výrobků, robotiky a pohonů, průmyslové automatizace a energetiky. Zákazníci ABB pocházejí z odvětví energetiky, průmyslu, dopravy a infastruktury z celého světa. V návaznosti na více než 125 let tradice inovací dnes společnost ABB tvoří budoucnost průmyslové digitalizace a je hybnou silou energetické a čtvrté průmyslové revoluce. ABB působí ve více než 100 státech a má přibližně 136 000 zaměstnanců.
www.abb.com


HledatKONTAKT