Vodárenské spoločnosti môžu s ABB Ability ušetriť až 30 % nákladov

18. mája 2017 - Spoločnosť ABB úspešne dokončila pilotný projekt so svojou ponukou ABB Ability™ pre riadiaci systém vodárenského podniku v Taliansku. Výsledkom je značná úspora času potrebného na údržbu a nižšie prevádzkové náklady vďaka pripojeniu elektrických inštalácií do cloudu. Zákazníci spoločnosti Consorzio di Bonifica Veronese (CBV) tak majú prístup k informáciám v reálnom čase a spätný pohľad na ne im pomôže zlepšiť celkovú výkonnosť ich elektrických systémov.

Digitálne zariadenia a riešenia ABB znamenajú pre priemyselnú digitalizáciu veľký skok: “Dali sme našim ističom oči a uši, aby videli a počuli a napojili sme ich na cloud Microsoft Azure; s použitím našich algoritmov vieme našim zákazníkom lepšie zabezpečiť podporu a priniesť im monitoring a spravovanie ich prevádzok cez intuitívne online rozhranie,” uviedol prezident divízie Produkty pre elektrifikáciu (EP) Tarak Mehta. “Tento projekt je výborným príkladom, ako môže ABB Ability priniesť našim zákazníkom hodotu v podobe úspor. V súlade s našou stratégiou Next Level a s využitím priemyselného internetu vecí môzeme digitalizovať vybavenie našich zákazníkov a čo najviac minimalizovať ich celkové prevádzkové náklady a spotrebu energie.”

CBV očakáva od tohto riešenia zníženie prevázkových nákladov o 30 % a zníženie času potrebného na údržbu na úrovni 40 %. Prečerpávacie stanice firmy CBV zabezpečujú dodávky vody z rezervoárov pre poľnohospodárske farmy v čase sucha. Riešenia ABB boli teda navrhnuté tak, aby bolo možné efektívne zozbierať dáta a použiť ich pri online monitorovaní finančných nákladov a efektívneho využívania elektrickej energie.

“Riešenia ABB Ability nám umožnili pripojiť náš doterajší hardvér ku cloudu, aby sme našu prevádzku mohli oveľa efektívnejšie riadiť," povedal prevádzkový riaditeľ CBV Riccardo Tosi. "Vďaka dostupnosti týchto dát sme dosiahli stupeň spôsobilosti pre získanie certifikátov na poli energetickej účinnosti v hodnote 24 000 €, a to bez času a výdavkov, ktoré by sme museli vynaložiť na nezávislý externý audit. Toto riešenie chceme zaviesť na viacero našich prevádzok, čím očakávame asi 30-% úsporu prevádzkových nákladov.”

ABB napojila na cloud aj malú vodnú elektráreň prevádzkovanú firmou CBV. Pomocou vzdialeného prístupu ku všetkým údajom je teraz pre CBV oveľa jednoduchšie presne zmerať, koľko energie dodáva ďalším podnikom a zabezpečiť jej dostatočnú kvalitu. Technológia navyše umožňuje vzdialený monitoring aj pre viacero prevádzok naraz. Užívatelia si môžu nastaviť a dostávať upozornenia pri každom abnormálnom stave zariadení pre dosiahnutie ešte vyššej účinnosti a produktivity. Prístup k údajom zo systému majú potom kedykoľvek a odkiaľkoľvek cez smartfón, tablet alebo PC.ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou v oblasti produktov pre elektrifikáciu, robotiky a pohonov, priemyselnej automatizácie a elektrických sietí, ktoré pomáhajú zákazníkom na poli energetiky, priemyslu a dopravy a infraštruktúre na celom svete. S viac ako 125-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie na pozadí energetickej a 4. priemyselnej revolúcii. Skupina ABB zamestnáva 132 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

HľadajKONTAKT