ABB Grupp näitas neljandas kvartalis kasvu

Tellimused kasvasid 3 protsenti
8. veebruar 2017. Juhtiv energeetika- ja automaatikatehnoloogiakontsern ABB Grupp näitas eelmise aasta neljandas kvartalis kasvu. Tellimused suurenesid 3 protsendi ja müügitulu 1 protsendi võrra.

Ettevõtte tellimused jäid USA dollarites praktiliselt samaks nagu aasta tagasi, ulatudes 8,3 miljardi dollarini, kuid võrdluspõhiselt toimus 3-protsendine kasv, mis tugines peamiselt suurtele lepingutele. Seejuures USA-s ja Hiinas näitas ettevõte 9-protsendist kasvu.

ABB müügitulu langes dollarites 3 protsendi võrra, kuid võrdluspõhiselt kasvas 1 protsendi võrra, ulatudes ligi 9 miljardi dollarini. Seejuures toimus märkimisväärne kasv ettevõtte elektrivõrkude divisjonis nii tellimuste (15%) kui müügitulu (4%) osas.

Tegevuskasum enne intresse, makse ja immateriaalse põhivara kulumit (EBITA) langes 4 protsenti (võrdluspõhiselt 2 protsenti). Puhaskasum kasvas 140 protsenti, 489 miljoni dollarini.

”Suutsime vaatamata jätkuvalt keerulisele turuolukorrale näidata neljandas kvartalis kasvu eelkõige tänu elektrivõrkude divisjoni tugevatele tulemustele,” märkis ABB Grupi tegevjuht Ulrich Spiesshofer. ”Meie sisemine tulemuslikkus oli parem kui numbrid näitavad.”

Kogu aasta tulemustes langesid nii tellimused (8%, võrdluspõhiselt 5%) kui müügitulu (5%, võrdluspõhiselt 1%), EBITA jäi praktiliselt samaks (0%, võrdluspõhiselt 2%). Puhaskasum kasvas 2 protsendi võrra, ulatudes ligi 2 miljardi dollarini.

Investeeritud kapitali tootlus kasvas 70 baaspunkti võrra ja vaba rahavoog 5 protsendi võrra.

”Terve 2016. aasta jooksul tegime märkimisväärseid edusamme ning suutsime muuta ABB veelgi rohkem kliendile suunatumaks,” lisas Spiesshofer. ”Keskendusime jätkuvalt tootlikkusele ja kuludele. Meie käibekapitali programm, positiivne rahavoog ja distsiplineeritud kapitalipaigutused kajastavad ABB uut finantskultuuri.”

”Jätkame kasvutempos ning toetume selles oma strateegiale ”Next Level”,” ütles Spiesshofer. ”Meie kliendid on põnevil digitaallahenduse ABB Ability ootuses, mis tugevdab ettevõtte juhtivat positsiooni tööstusharus.”

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) on teedrajav tehnoloogialiider elektrifitseerimisseadmete, robootika ja ajamite, tööstusautomaatika ja elektrivõrkude alal ning pakub teenuseid tehnovõrkude, tööstuse ning transpordi ja taristu valdkonnas. Enam kui 125-aastase ajalooga innovaatorina kujundab ABB täna tööstusliku digiteerimise tulevikku ning juhib energeetika- ja neljanda tööstusrevolutsiooni arenguid. ABB tegutseb enam kui sajas riigis ja annab tööd ligikaudu 132 000 inimesele. www.abb.com

OtsiKONTAKT