Wysuwny prostownik diodowy ENVILINE WDR

2016-10-11 - Wysuwny prostownik diodowy ENVILINE WDR to nowość w ofercie ABB. Produkt został premierowo zaprezentowany na targach InnoTrans.
Prostownik wysuwny został zaprojektowany z myślą o ograniczonej powierzchni na podstacjach trakcyjnych. Dzięki dostępowi od przodu może on zostać dosunięty do ściany, co ułatwia rozmieszczenie urządzeń na podstacji (w przypadku istniejących budynków) lub pozwala zaprojektować podstację o mniejszych wymiarach (gdy inwestycja jest nowa). Z tego powodu prostowniki wysuwne są pożądanym rozwiązaniem w aplikacjach tramwajowych, jak również w systemach zasilających metro i stacjach kontenerowych.

W szafie prostownika znajdują się dwa wysuwne wózki zawierające moduły diodowe, obwody przepięciowe oraz bezpieczniki. Każdy z nich zawiera 12 lub 18 modułów diodowych (w zależności od wymagań klienta). Dzięki ustandaryzowanej konstrukcji ABB może zaoferować prostowniki 6 lub 12-pulsowe, o napięciach wyjściowych 750V DC lub 1500V DC.

ENVILINE WDR oferuje całą gamę zabezpieczeń, takich jak system blokowania drzwi, monitorowanie temperatury modułów diodowych, pomiar prądu i napięcia DC, przekaźnik ziemnozwarciowy. Dzięki temu każda ewentualna usterka zostanie niezwłocznie zasygnalizowana.

Kolejną zaletą wózków wysuwnych jest łatwość ich serwisowania. W przypadku awarii urządzenie może zostać szybko zastąpione przez inne, co zmniejszy czas przerw w zasilaniu. Po wysunięciu wózka wszystkie jego komponenty są łatwo dostępne, natomiast kółka ułatwiają ich transport w inne miejsce na podstacji.

Najważniejsze cechy produktu:

  • Dostęp od przodu umożliwiający dostawienie prostownika do ściany
  • Mniejsze wymiary prostownika
  • Łatwość konfiguracji wózków diodowych (12 lub 18 modułów)
  • Standaryzacja wózków skraca czas dostawy, upraszcza czynności serwisowe oraz ogranicza liczbę części zapasowych

SzukajSKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI