ABB v rebríčku Top 100 inovátorskych firiem na svete

9. októbra 2013 – Agentúra Thomson Reuters zaradila ABB do rebríčka Top 100 inovátorskych firiem na svete. Toto ocenenie udeľuje spoločnostiam za ich výnimočný postoj a angažovanosť vo svete inovačných nápadov a snahu o ich realizáciu.

“Toto ocenenie nás o to viac poženie vpred, aby sme ďalej vyvíjali inovatívne riešenia pre svet automatizácie, elektrických sietí a energetickej účinnosti,” uviedol výkonný riaditeľ ABB Ulrich Spiesshofer.

Za ostatných 12 mesiacov oznámila spoločnosť ABB niekoľko inovatívnych riešení, ktoré sa ukazujú ako významné míľniky na poli technológií, napr. prvý nízkonapäťový istič na svete, ktorý bude riadiť energie a komunikovať s inteligentnými sieťami, nový rýchlonabíjací stojan pre elektroautá, technológiu bezkontaktného nabíjania elektrických autobusov a prvý výkonový vypínač na svete pre jednosmerný prúd veľmi vysokého napätia (HVDC).

Do podobného rebríčka sa ABB dostala aj začiatkom tohto roku, keď ju prestížny časopis najznámejšieho technologického inštitútu na svete MIT (Massachusetts Institute of Technology) zaradil na zoznam 50 spoločností, ktoré najviac pohli svetom.

Spoločnosť ABB zamestnáva 8 000 technológov a vedcov vo viac ako 20 krajinách a do výskumu a vývoja investovala vlani viac ako 1,2 miliardy USD.ABB je poprednou globálnou spoločnosťou, ktorá pôsobí v oblasti energetiky a automatizácie. Svojim zákazníkom v oblasti priemyslu, výroby a distribúcie energií prináša možnosť zlepšiť ich výkonnosť a zároveň znížiť dopad ich činnosti na životné prostredie. Skupina ABB zamestnáva zhruba 145 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta.

Na Slovensku pôsobí ABB od roku 1991. V súčasnosti má zastúpenie v 4 mestách a zamestnáva zhruba 190 ľudí.Sledujte nás:

Connect on FacebookSubscribe on YouTube


HľadajKONTAKT