ABB dalyvavo saulės energija varomo automobilio kūrime Lenkijoje

2017-08-01 - Lodzės technologijos universitete 2014 metais susibūrė entuziastų grupė, kuriuos jungė bendra svajonė – sukurti pirmąją Lenkijoje saulės energija varomą transporto priemonę. Ir jie įgyvendino savo svajonę.

Pirmiausia studentai sukūrė "Eagle One" automobilį, kuris dalyvavo prestižinėse "Bridgestone World Solar Challenge" saulės energija varomų transporto priemonių lenktynėse Australijoje. Naujokų rikiuotėje ši komanda atvažiavo pirma, o savo klasėje ("Cruiser") užėmė šeštąją vietą. Automobilis gavo daugybę apdovanojimų, tarp kurių ir už saugų dizainą. "Eagle One" taip pat nuvažiavo daugiau kaip 2817 km lenktynėse Pietų Afrikoje, kur laimėjo penkis apdovanojimus.Komandoje - apie 30 skirtingų Lodzės technologijos universiteto fakultetų studentų, kurie siekė sukurti funkcionalesnį ir lengvesnį saulės energija varomą automobilį nei "Eagle One". Jis taip pat turėjo atitikti visus lengvajam automobiliui taikomus techninius reikalavimus. Jis yra penkiavietis, sveria 290 kg ir gali pasiekti 140 km/h greitį. Tokį greitį išvystyti leidžia du 13 AG saulės energija varomi elektros varikliai. Saulės baterijos įrengtos ant stogo ir užima 5 m2. Vienu įkrovimu automobilis gali nuvažiuoti iki 500 km, o jo saulės moduliai yra efektyvesni už pirmtako. Anksčiau baterijos užėmė 6 m2, dabar - 1 kvadratiniu metru mažiau, bet galia išliko ta pati - 1200 W.

ABB prisidėjo prie "Lodz Solar Team" projekto žiniomis, programuotojų pagalba ir prieiga prie įrangos, tokios kaip "HoloLens" akiniai, kurių pagalba virtualus vaizdas leido apžiūrėti automobilio prototipus ir juos tobulinti: jų dizainą, funkcionalumą ir pan.

ABB jau ir anksčiau yra dalyvavusi transporto priemonių, neteršiančių aplinkos, projektuose. "Solar Impulse I" ir "Solar Impulse II" - tai saulės energija varomo lėktuvo skrydis aplink pasaulį. Šiame projekte ABB inžinieriai padėjo pasiekti didžiausią saulės energijos vartojimo efektyvumą.

"Eagle Two" buvo oficialiai pristatytas 2017 m. liepos viduryje ir bus nuplukdytas į Australiją, kur spalio mėn. dalyvaus lenktynėse.

IeškotiKONTAKTAI