ABB Grupi põhinäitajad langesid kolmandas kvartalis

2016-10-27 - Juhtiv energeetika- ja automaatikatehnoloogiakontsern ABB Grupp teatas põhinäitajate langusest kolmandas kvartalis.
Ettevõtte tellimused langesid 14 protsenti (13 protsenti võrreldavuspõhiselt) 7,5 miljardi dollarini, müügitulu 3 protsenti (0 protsenti võrreldavuspõhiselt) 8,3 miljardi dollarini ja puhaskasum 2 protsenti 568 miljoni dollarini.

Sealjuures vähenesid baastellimused (alla 15 miljoni dollari) 6 protsenti, suurtellimused (üle 15 miljoni dollari) 11 protsenti ja seda kõikides divisjonides, mis peegeldab hästi täna turgudel jätkuvalt valitsevat ebakindlust.

Tegevuskasum enne intresse, makse ja immateriaalse põhivara kulumit (EBITA) kahanes 3 protsenti (2 protsenti võrreldavuspõhiselt) 1 miljardi dollarini. Tegevuskasumimarginaal kasvas 0,1 protsendipunkti võrra, 12,6 protsendini.

Rahavood äritegevusest vähenesid 8 protsenti 1,1 miljardi dollarini.

„Keskendume jätkuvalt oma eesmärkide täitmisele,“ ütles ABB Grupi tegevjuht Ulrich Spiesshofer. „Kogesime kolmandas kvartalis märkimisväärset makromajanduslikku ebakindlust, mille tekkimisele on kaasa aidanud ka Brexit ja USA valimised ning poliitilised arengud Türgis.”

Spiesshofer lisas, et tellimusi elektrivõrkude divisjonis mõjutasid klientide kõhklused enne tänavu 4. oktoobril toimunud kapitaliturgude päeva. Samas on elektrivõrkude divisjoni ümberkujundamine näidanud Spiesshoferi sõnud selgelt positiivseid tulemusi. „Me jätkame distsiplineeritud tööga, realiseerides kõik kasvuvõimalused,“ rõhutas Spiesshofer. ”

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) on teedrajav tehnoloogialiider elektrifitseerimisseadmete, robootika ja ajamite, tööstusautomaatika ja elektrivõrkude alal ning pakub teenuseid tehnovõrkude, tööstuse ning transpordi ja taristu valdkonnas. Enam kui 125-aastase ajalooga innovaatorina kujundab ABB täna tööstusliku digiteerimise tulevikku ning juhib energeetika- ja neljanda tööstusrevolutsiooni arenguid. ABB tegutseb enam kui sajas riigis ja annab tööd ligikaudu 135 000 inimesele. www.abb.com

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kahte valdkonda: tootmine (generaatorid, ajamid, taastuvenergiaseadmed, elektrikilbid, komplektalajaamad) ning müük (ülekandevõrkude ja jaotusalajaamade projektid, kesk- ja madalpingeseadmed, automaatikaprojektid, robotid, korrashoiuteenused). ABB on pälvinud viis korda (2007, 2008, 2009, 2011, 2014) Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra (2008) Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“. www.abb.ee

OtsiKONTAKT