Vlani sme si dali zaregistrovať najviac patentov

7. marca 2014 – Spoločnosť ABB si vlani dala zaregistrovať viac patentov ako ktorákoľvek iná spoločnosť so sídlom vo Švajčiarsku. Z celkovo 6 651 podaných patentových prihlášok zo Švajčiarska bolo 455 podaných firmou ABB. Ďalej nasledovali spoločnosti Nestle, Alstom a Roche.

ABB investuje do výskumu a vývoja každý rok okolo 1.5 miliardy USD. Vyše 125 rokov histórie firmy ju radí k lídrom v oblasti technologických inovácií, čo vlani uznala aj agentúra Thomson Reuters a  Massachusettská technická univerzita (MIT), keď ABB označili za jedného z najväčších svetových inovátorov v technológiách.

“Som rád, že ABB vidím na najvyššom mieste v zozname patentových prihlášok, pretože to poukazuje na našu snahu neustále prinášať na trh inovatívne produkty a riešenia,” uviedol riaditeľ ABB pre technológie Claes Rytoft. V ostatných mesiacoch ABB uviedla niekoľko inovácií v technologickej oblasti, napríklad:


ABB vyvíja aktivity v oblasti výskumu a vývoja vo vyše 30 krajinách sveta a zamestnáva v tejto oblasti viac ako 8 500 technológov. Súčasťou ABB je 7 výskumných centier; jedno z nich je napríklad vo švajčiarskom Dättwile blízko Zurich. Výskum a vývoj ABB sa špecializuje na 9 hlavných oblastí, napríklad na výkonovú elektroniku, softvér, snímače, materiály či spínanie.

Európsky patentový úrad vlani zaznamenal o 2,8 % vyšší počet žiadostí o registráciu patentov ako rok predtým. Švajčiarsko podalo najviac žiadostí v pomere na milión obyvateľov, nasledované Švédskom a Fínskom.
ABB je poprednou globálnou spoločnosťou, ktorá pôsobí v oblasti energetiky a automatizácie. Svojim zákazníkom v oblasti priemyslu, výroby a distribúcie energií prináša možnosť zlepšiť ich výkonnosť a zároveň znížiť dopad ich činnosti na životné prostredie. Skupina ABB zamestnáva zhruba 150 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta.
Na Slovensku pôsobí ABB od roku 1991. V súčasnosti má ABB zastúpenie v šiestich mestách Slovenska a zamestnáva spolu takmer 900 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku sú aj firmy Pucaro v Piešťanoch a Power-One v Dubnici nad Váhom.Sledujte nás:

Connect on FacebookSubscribe on YouTube


HľadajKONTAKT