АББ отримала замовлення на 100 млн. дол. на підводну кабельну систему для найбільшої в Данії ВЕС у відкритому морі

2015-02-24 - Кабельна система на 600 мегават (MW) забезпечить передачу електроенергії з найбільшої в Данії вітрової електростанції, розташованої у відкритому морі, на материк
Компанія АББ, лідер з технологій для енергетики та автоматизації, отримала замовлення вартістю понад 100 млн. дол. США від Energinet.dk, датського оператору системи передачі електроенергії, на будівництво кабельної системи змінного струму (АС), яка забезпечить інтеграцію та передачу електроенергії з вітрової електростанції, розташованої у відкритому морі, Kriegers Flak до материкової енергетичної системи.

Ця найбільша в Данії вітрова електростанція, розташована у відкритому морі, допоможе збільшити обсяг електроенергії, що виробляється вітровими електростанціями країни, до понад 40 відсотків, що уможливить задоволення попиту на електроенергію більше 600 000 родин.

Енергія вітрових електростанцій є наріжним каменем Датського плану з зеленої енергетики, який передбачає повну відмову від викопного палива до 2050 року. Запланований запуск вітрової електростанції у відкритому морі потужністю 600 MW допоможе зміцнити регіональні ринки електроенергії та збільшити безпеку постачання, стимулюючи пропускну здатність.

Кабельна система компанії АББ з’єднає платформи А та В вітрової електростанції Kriegers Flak, розташованої у відкритому морі, з містом Рьодвіг у Данії. Компанія АББ розробить, поставить та встановить три високовольтні трижильні підводні кабелі змінного струму на 220 кіловольт загальною довжиною близько 100 кілометрів – 44 кілометри з кожної платформи до берега та 11 кілометрів між двома платформами. За планом проект буде введено в експлуатацію у 2018 році.

«Кабельні лінії відіграють ключову роль в інтеграції енергії з відновлюваних джерел в енергетичну систему та передачі чистої електроенергії мільйонам людей. Це великою мірою співпадає з загальною концепцією нашої компанії, яка спрямована на сприяння зростанню генерації електроенергії та продуктивності заради кращого майбутнього, – зазначив Клаудіо Факін, керівник напрямку «Системи для електроенергетики» компанії АББ. – Наші передові технології, сучасне виробниче обладнання та величезний досвід роблять нас світовим лідером у створенні кабельних систем високої напруги».

Кабельні системи є невід’ємним компонентом систем виробництва електрики з відновлюваних джерел, які передають величезні обсяги електроенергії на великі відстані, часто через всю країну або за її межі. Компанія АББ є світовим лідером у галузі розробки і виробництва високовольтних кабельних систем зі встановленою по всьому світі базою застосування, включаючи живлення великих міст, постачання електрики на нафтові та газові платформи, підводні лінії електропередач та інтеграцію енергії з відновлюваних джерел. Компанія АББ ввела в експлуатацію понад 25 мереж високовольтних кабелів для передачі постійного струму (DC) та численні лінії високовольтних кабелів для передачі змінного струму (AC) у всьому світі.


Компанія АББ – лідер з технологій для енергетики та автоматизації. Технології АББ дозволяють промисловим підприємствам та енергетичним компаніям підвищувати свою продуктивність, знижуючи при цьому негативний вплив на довкілля. Компанія АББ працює у понад 100 країнах світу і нараховує близько 140 000 співробітників. В Україні компанія АББ розпочала роботу в 1992 році. Сьогодні в офісах АББ у Києві, Запоріжжі, Львові, Миколаєві та Харкові працюють близько 200 співробітників.

SearchCONTACT US