ABB Grupp müüb oma kaablitootmise

Müük näitab ABB pühendumist aktiivsele tooteportfelli haldamisele
21. september 2016. Juhtiv energeetika- ja automaatikatehnoloogiakontsern ABB Grupp müüb oma kõrgepingekaablisüsteemide üksuse ettevõttele NKT Cables 836 miljoni euro eest. Tehing plaanitakse lõpule viia 2017. aasta I kvartalis. ABB Grupp ja NKT Cables allkirjastasid ühtlasi pikaajalise strateegilise partnerluse lepingu.

„Ühendame kaks tugevat kaablitootjat, mida liidab põhjamaine päritolu ja mis on suuremas mastaabis konkurentsivõimelisemad NKT Cablesi omanduses, samas kui meile säilib juurdepääs toodetele tänu pikaajalisele strateegilisele partnerlusele,” ütles ABB tegevdirektor Ulrich Spiesshofer. „ABB kaablisüsteemide üksuse ühendamine ettevõttega NKT Cables näitab meie pühendumist tooteportfelli aktiivsele haldamisele, mis on kesksel kohal ABB „Next Level“-strateegias.”

ABB kõrgepingekaablite tehnoloogia ja tootmine ning korrashoiuteenused on oluline täiendus ettevõtte NKT Cables tegevusele. Seetõttu sobib ühendatud äritegevus ideaalselt üleilmselt kasvava nõudlusega pikkade vahemaade elektriülekandes kasutatavate kaablisüsteemide järele.

„ABB ja NKT Cables teevad strateegilise partnerluse raames koostööd tulevikuprojektide juures, et kasutada turuvõimalusi valdkondades nagu merealused ühendused ja alalisvooluliinid,” ütles ABB elektrivõrkude divisjoni juht Claudio Facchin. „Tehing lihtsustab sektori tooteportfelli haldamist, keskendudes ainult sellele.”

„ABB kõrgepingekaablite üksus tugevdab oluliselt meie tooteportfelli ja tagab maailmaklassi tootmise,” ütles ettevõtte NKT Cables juht Michael Hedegaard Lyng. „Kasutame ära tehnoloogia, pädevuse koduturul ja ülikvalifitseeritud tööjõu, et valdkonda edasi arendada. Loodame arendada ka pikaajalist partnerlussuhet, mis aitab kindlasti edendada tulevikuprojekte kogu maailmas.”

ABB kaablisüsteemide üksus pakub valmislahendusi, sealhulgas projekteerimist, konstrueerimist, tarnimist, paigaldamist, töössevõttu ja korrashoidu. 2015. aastal oli üksuse eraldiseisev müügitulu 524 miljonit USA dollarit ning seal töötas umbes 900 inimest. Üksusel on tipptasemel tootmis- ning teadus- ja arendustöövõimekus vee- ja maa-aluste kõrgepingekaablite tootmiseks Rootsis Karlskronas.

NKT Cables projekteerib, toodab ja tarnib elektrikaableid madal-, kesk- ja kõrgepingelahenduste jaoks peamiselt vahelduvvoolu rakendustes. Peamised tootmisrajatised on Euroopas ja Hiinas, müügikontorid kogu maailmas. Ettevõttes töötab ligi 3200 inimest. 2015. aasta saadi müügitulu 1,2 miljardit eurot.

ABB (www.abb.com) on ülemaailmne tehnoloogialiider energeetika ja automaatika valdkonnas, mille kliendid on tööstus-, infrastruktuuri- ja transpordiettevõtted. ABB tehnoloogiad aitavad klientidel vähendada tootmisega seotud keskkonnamõjusid. ABB kontsern annab tööd ligi 135 000-le inimesele umbes sajas riigis.

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kahte valdkonda: tootmine (generaatorid, ajamid, taastuvenergiaseadmed, elektrikilbid, komplektalajaamad) ning müük (ülekandevõrkude ja jaotusalajaamade projektid, kesk- ja madalpingeseadmed, automaatikaprojektid, robotid, korrashoiuteenused). ABB on pälvinud viis korda (2007, 2008, 2009, 2011, 2014) Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra (2008) Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“.

Täiendav informatsioon käesolevas pressiteates sisalduva tehnilise terminoloogia kohta: www.abb.com/glossary

OtsiKONTAKT