ABB Grupp sai Norrast tellimuse maailma pikima veealuse kaabelühenduse rajamiseks

2012-12-06 - Juhtiv energeetika- ja automaatikatehnoloogiakontsern ABB Grupp sai 170 miljoni dollarilise tellimuse ettevõttelt Subsea 7 veealuse kaabelühenduse rajamiseks Martin Linge nafta- ja gaasivälja ning Mandri-Norra vahele.
Kaabel hakkab ühendama Martin Linge nafta- ja gaasivälja Norra mandriosaga

145-kilovoldise kõrgepinge-merekaabli abil on võimalik edastada kuni 55 megavatist vahelduvvoolu maismaal asuvast elektrivõrgust Martin Linge nafta- ja gaasiväljale, mis asub 115 m sügavusel ning seda peetakse Põhjamere suurimate nafta- ja gaasireservidega piirkonnaks. Martin Linge nafta- ja gaasiväli hakkab tulevikus elektrit saama maailma pikima veealuse vahelduvvoolukaabli kaudu, mis on 162 kilomeetri pikkune ning ulatub sügavaimas punktis 370 meetrini allpool merepinda.

„Rajatav kaabelühendus aitab vähendada keskkonnamõjusid,“ ütles ABB elektrivõrkude ja –süsteemide divisjoni juht Brice Koch. „ABB-l on selle keerulise projekti realiseerimiseks piisavad tootmisvõimsused, tehniline oskusteave ja kogemused.“

ABB kõrgepingekaableid iseloomustab madal elektrienergiakadu, suurepärane tugevus ning vastupidavus lahustite, õlide ja abrasiivainete toimele. Lepingujärgselt teostab ABB projekti raames eelnevad tehnilised uuringud, projekteerimis-, tootmis- ja paigaldustööd.

ABB (www.abb.com) on ülemaailmne tehnoloogialiider energeetika ja automaatika valdkonnas, mille kliendid on infrastruktuuri- ja tööstusettevõtted. ABB tehnoloogiad aitavad klientidel vähendada tootmisega seotud keskkonnamõjusid. ABB kontsern annab tööd ligi 145 000-le inimesele umbes sajas riigis.

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kolme valdkonda: tootmine (tuulegeneraatorid, sagedusmuundurid, elektrikilbid, komplektalajaamad); müük (ülekandevõrkude ja jaotusalajaamade projektid, kesk- ja madalpingetooted, automaatikaprojektid, robotid) ning korrashoiuteenused tööstusklientidele. ABB on pälvinud neli korda (2007-2009, 2011) Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra (2008) Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“.

Fotod uudise juurde:
ABB Karlskrona kaablitehas: http://bit.ly/TTA8QX
Martin Linge nafta- ja gaasiväli: http://bit.ly/RafBfq
Veealune kaabel: http://bit.ly/TJssU2
Infograafik: http://bit.ly/UpmdTU

Täiendav informatsioon käesolevas pressiteates sisalduva tehnilise terminoloogia kohta: www.abb.com/glossary

Otsi